kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

KRZYŻ ZNAKIEM MIŁOŚCI…

KRZYŻ ZNAKIEM MIŁOŚCI…

„Krzyż dla mnie pewnym zbawieniem. Krzyż zawsze uwielbiam. Krzyż Pański ze mną. Krzyż dla mnie ucieczką” (św. Tomasz z Akwinu)

W dniu 14 września obchodziliśmy w Kościele katolickim święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Wiąże się ono z odnalezieniem drzewa krzyża, na którym umarł Jezus Chrystus, a także wyraża głęboki sens krzyża w życiu każdego chrześcijanina. Istotą święta jest ukazanie tajemnicy Krzyża jako ceny zbawienia człowieka. Z tej okazji w niedzielę 18 września br. po Mszy św. o godzinie 17 współcelebrowanej przez ks. Proboszcza i ks. Rafała rozpoczęło się parafialne nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Procesja wraz z naszymi księżmi i diakonami Jakubem Ochońskim i Maciejem Zawiślakiem oraz parafianami przeszła ulicami św. Michała, Al. Niepodległości i zakończyła się na rondzie gdzie od 2000 roku stoi Krzyż Jubileuszowy. Na czele procesji był niesiony Krzyż, który na przemian nieśli: Rycerze Św. Michała Archanioła, Mężczyźni – Ojcowie, Kobiety, Młodzież oraz Kapłani. Licznie zgromadzeni parafianie pomimo chłodu w blasku zachodzącego słońca, w skupieniu rozważali teksty czytane przez diakonów przy poszczególnych stacjach. O oprawę muzyczną tej uroczystości zadbała siostra Barbara. Na zakończenie każdy z nas patrząc na ten KRZYŻ, który w mroku pięknie oświetlał blask zachodzącego słońca mógł sobie uświadomić jak wielką tajemnicę kryje ten znak i jak ważną rolę pełni w naszym życiu. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego przypomina nam wielkie znaczenie krzyża jako symbolu chrześcijaństwa i uświadamia, że nie możemy go traktować jedynie jako elementu dekoracji naszego mieszkania, miejsca pracy czy jednego z wielu elementów naszego codziennego stroju.

„…Na skrzyżowaniu świata dróg, na ludzkich dróg rozstaju… Postawił krzyż swój dobry Bóg dla tych, co się błąkają…. A kiedy widzę go we mgle lub w środku ciemnej nocy… Ramieniem swoim wspiera mnie, udziela mi pomocy…”

Ewelina Nawacka