kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Krzyż zwycięża!

W Parafii św. Michała Archanioła w Rzeszowie, w niedzielę poprzedzającą święto Podwyższenia Krzyża św. odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Miasta Rzeszowa.

Nabożeństwo rozpoczęło się w niedzielę 12 września po Mszy św. o godz. 17:00 przy Kościele Parafialnym. Procesja przeszłą ulicami św. Michała, Al. Niepodległości i zakończyła się przy rondzie pod Krzyżem Jubileuszowym – postawionym staraniem parafialnego oddziału Akcji Katolickiej oraz parafian na pamiątkę Milenium roku dwutysięcznego.

Znaki. Potrzebujemy znaków Bożej obecności w życiu codziennym. O obecności Boga przypominają nam również krzyże. Przypominają nam nie tylko o tragicznych wydarzeniach – jak choćby te ustawione przy drogach w miejscu wypadków. Krzyż jest dla nas odpowiedzią na pytanie: Jak Bóg kocha? Jaki jest? Wystarczy spojrzeć na krzyż. Tak kocha Bóg! Krzyż mówi nam o miłości Boga. Miłości, która jest silniejsza niż śmierć – bo przez krzyż jaśnieje już poranek zmartwychwstania.

Zdjęcia w naszej galerii TUTAJ.