kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Lektorzy – Oaza – Akcja Katolicka udział w wydarzeniach ogólnopolskich

Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie w Częstochowie, Dni skupienia dla animatorów Liturgicznej Służby Ołtarza w Kotani oraz Ogólnopolskie rekolekcje dla diecezjalnych asystentów Akcji Katolickiej w Bardzie – to wydarzenia, w których uczestniczyli nasi parafianie oraz duszpasterze.

W miniony weekend delegacja z naszej parafii reprezentująca Diecezję Rzeszowską uczestniczyła w 47. Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie. Kongregacja odbyła się pod hasłem „Życie w świetle”. Z naszej diecezji wraz z Domowym Kościołem udział wzięło kilkanaście osób w tym Alicja i Krzysztof Romaszuk z Domowego Kościoła oraz Julia Gajdek z grupy Oazowej w naszej Parafii. W Kongregacji wziął udział ks. bp Krzysztof Włodarczyk, delegat KEP ds. Ruchu Światło-Życie.

W ośrodku rekolekcyjnym LSO Diecezji Rzeszowskiej w dniach od 25-27 lutego odbyły się kolejne dni formacyjne dla animatorów Liturgicznej Służby Ołtarza. Tematem przewodnim było Święte Triduum Paschalne. Wprowadzenie liturgiczno – praktyczne zostało przygotowane przez Animatorów. Zwrócili uwagę na potrzebę pogłębienia i rozumienia bogactwa znaków i gestów liturgii oraz konieczność odpowiedniego przygotowania tych szczytowych dni roku liturgicznego w swojej parafii. Liturgie świętych dni, które są niewątpliwie najbogatszą i najpiękniejsze, odkrywają przed nami tajemnice Boga – Człowieka i Jego miłości do nas – słabych i kruchych grzeszników. Katechezy wprowadzające w przezywanie Świąt Paschalnych wygłosił ks. Jakub Oczkowicz.

W Bardzie odbyły się rekolekcje połączone z warsztatami dla przedstawicieli Akcji Katolickiej z całej Polski. W warsztatach uczestniczył ks. Michał Bator diecezjalny asystent Akcji Katolickiej Diecezji Rzeszowskiej. Kapłani nie tylko wspólnie modlili się i słuchali konferencji wygłoszonych przez bp. Marka Mendyka, ale planowali też przyszłość. Zastanawialiśmy się nad tym, gdzie i w jaki sposób szukać nowych członków tej grupy. Rozważano rozgałęzienie AK na młodzież i – jak to jest we Włoszech – na całe rodziny. Ponad to podjęto zagadnienia opracowania ścieżki formacyjnej na najbliższy czas dla członków Akcji.

Parafia to wspólnota wspólnot. Żyjemy we wspólnotach, tworzymy je i wzrastamy dzięki nim. Dlatego grupa, właściwe relacje z innymi oraz własna formacja ich człownków są ważnym czynnikiem rozwoju duchowego nie tylko pojedynczych osób, ale całej wspólnoty.