kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Majowy wieczór anielski

Modlitwie do św. Michała podczas Wieczoru Anielskiego we wtorek miesiąca maja przewodniczył ks. Michał Bator – proboszcz tutejszej parafii. Wieczór Anielski wpisał się w obchodzony po Uroczystości I Komunii tzw. Biały tydzień.

Podczas Mszy św. homilię wygłosił ks. Jakub Oczkowicz – tutejszy wikariusz. Odwołując się do czytania z Dziejów Apostolskich zauważył, że pobieżna lektura tekstu tej księgi może nas doprowadzić do przekonania, że przekazuje nam ona jedynie historię życia Apostołów oraz powstającego Kościoła. „Kiedy jednak uważnie przeglądniemy się tej księdze, to możemy zauważyć, że jej głównym bohaterem nie są Apostołowie ani chronologia wydarzeń. Głównym bohaterem Dziejów Apostolskich jest Słowo Boga” – zauważył. „Jakie są twoje dzieje Słowa w życiu? Które słowo jest twoje?” – pytał. Pokazując konieczność słuchania i czytania Pisma, zachęcał „aby słowo Jezusa, pisało swoje dzieje w naszym życiu”. „Daj się poprowadzić Słowom Jezusa! Nie gromadź jedynie chronologii wydarzeń religijnych.”- prosił. W zakończeniu homilii przywołał wydarzenie nadania nazwy wyznawcom Chrystusa. „To nie jest tak, że to sami uczniowie wymyślają dla siebie nazwę. Ci, którzy na nich patrzą mają potrzebę nazwać nową, wyraźnie odróżniającą się wspólnotę. Chrześcijanie – należący do Jezusa. Jak nas nazwali by ludzie obserwujący naszą parafię z zewnątrz?” – pytał.

Po Mszy św. odbyła się procesja wokół kościoła z figurą św. Michała Archanioła wraz z Rycerstwem św. Michała. Orędownictwu Patrona Parafii powierzono intencje odczytane w trakcie nabożeństwa majowego. Zapraszamy na kolejny wieczór anielski w czerwcu.