kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

MISJE PARAFIALNE 2022

W ostatnim tygodniu października nasza wspólnota parafialna przeżywała czas Misji świętych. To szczególny moment, w którym każdy z nas wraca do swoich zobowiązań chrzcielnych i na nowo definiuje relację zarówno do Chrystusa jak i do Kościoła Każdy ochrzczony jest misjonarzem, świadkiem Jezusa Chrystusa w świecie – to podstawowe i pierwsze powołanie każdego chrześcijanina. Zatem czas Misji pozwolił nam na nowo odkryć tę tożsamość i odczytać właściwe miejsce ucznia w historii zbawienia i świata.

W tym procesie odkrywania bycia uczniem i świadkiem zarazem, towarzyszył nam ks. Władysław Wichniarz ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. W konferencjach i homiliach księdza misjonarza szczególnie przejawiał się temat rodziny i wzajemnych relacji. Ksiądz Władysław wielokrotnie podkreślał istotę i misję rodziny, która powinna stawać się wyrazistym znakiem Chrystusa w świecie. To w rodzinie przeżywa się pierwszą i najważniejszą katechezę – katechezę świadectwa życia religijnego i doświadczenia wiary, które kształtuje nasze przeżywanie relacji do Chrystusa i drugiego człowieka – mówił ojciec misjonarz.

Czas Misji przeżywanych we wspólnocie parafialnej to niepowtarzalna okazja do głębszego i pełniejszego zrozumienia powołania ucznia Chrystusa, który kształtowany i formowany jest przede wszystkim w rodzinie jako wspólnocie. Podczas tego wyjątkowego czasu mogliśmy jako parafia (,,rodzina rodzin’’) przeżywać Eucharystię i inne celebracje, które podkreślały charakter tożsamości ucznia chrystusowego oraz przypomniały nam wspólnotowy wymiar chrześcijaństwa.
Podczas naszych tygodniowych ćwiczeń duchowych przeżywaliśmy m.in. nabożeństwo pokutne, celebrację indywidualnego błogosławieństwa rodzin i parafian oraz poświęcenie nowego krzyża misyjnego. Całość wieńczył wieczorny Apel Jasnogórski, w którym powierzaliśmy Maryi dzieło misji oraz intencje szczegółowe. Te wydarzenia jak i pozostałe liturgie oraz celebracje, pozwoliły na nowo zwrócić się do Chrystusa i zawierzyć Mu naszą parafię, a także tych, którzy odeszli od Boga i Kościoła.
Dziękujemy Panu Bogu za dar tego czasu, za osobę księdza misjonarza i głęboko ufamy, że wzmocnieni Bożym Słowem i Ciałem Chrystusa oraz napełnieni misyjnym błogosławieństwem staniemy się żywymi świadkami Dobrej Nowiny w naszych rodzinach, miejscach pracy i w parafii. Oby zapał misyjny, zapał ucznia Chrystusa, nigdy nas nie opuszczał i kształtował nasze chrześcijańskie powołanie, nasze rodziny i naszą wspólnotę parafialną.

Dk. M. Zawiślak
Fot. Ks. A. Król, D. Kruczek, P. Matusiewicz