kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Nie możemy czekać. Caritas parafialne

„Chciałbym, aby Światowy Dzień Ubogich,  mógł zakorzenić się jeszcze bardziej w naszych Kościołach lokalnych i otworzyć się na ruch ewangelizacyjny, który spotkałby w pierwszym rzędzie ubogich tam, gdzie oni się znajdują. Nie możemy czekać, aż zapukają do naszych drzwi. Pilnie potrzeba, abyśmy dotarli do nich w ich własnych domach, w szpitalach i w domach opieki, na ulicach i w ciemnych zaułkach, gdzie czasem się chowają, w schroniskach i w centrach przyjęć” – napisał Ojciec Święty w orędziu na obchodzony w tym roku 14 listopada Światowy Dzień Ubogich.

Od początku istnienia struktur diecezjalnych Parafialny Oddział Caritas przy Parafii św. Michała Archanioła koordynuje i aktywnie się włącza we wszystkie projekty i inicjatywy mające na celu śpieszyć z pomocą do tych, którzy jej najbardziej potrzebują. Chcę podziękować wszystkim tym, którzy aktywnie wspierają to dzieło miłosierdzia modlitwą, ofiarą pieniężną, artykułami dnia codziennego i obecnością  (szeroko rozumiany wolontariat). Szczególnie to ma znaczenie obecnie po doświadczeniu izolacji związanej z pandemią Covid-19 i kryzysem emigracyjnym.

Modlitwa. To fundament i motywacja do dzielenia się miłością i miłosierdziem. Dziękuję za zaangażowanie się w apostolat modlitwy i o modlitwę proszę. Od marca 2021 w ofercie parsy katolickiej oferujemy czasopismo „Apostolstwo chorych” w sposób merytoryczny ujmujący problematykę zdrowia duchowego i cielesnego oraz modlitwy jako formę zaangażowania ewangelizacyjnego.

Program Rodzina rodzinie. Program ten jest największym programem pomocy humanitarnej w historii Polski przywracający nadzieję rodzinom Bliskiego Wschodu. Nasza parafia obejmuje pomocą
1 rodzinę w Syrii w kwocie 510 zł. miesięcznie zapewniając minimalny  „kosz żywieniowy” dla całej rodziny i prąd z generatora.

Zbiórka funduszy. Prawie co kwartał słyszymy prośbę o wsparciu doraźnym w formie pieniężnej dla osób dotkniętych nieszczęściem bądź na realizację projektów  charytatywnych. Dzięki Waszej ofiarności wsparliśmy 14.11.2021 mieszkańców Libanu kwotą – 4438 zł. W roku 2021 łączne wsparcie tą formą na wszystkie projekty wyniosło kwotę – 22.225 zł.

Wolontariat. To zaangażowanie parafian (młodzieży i dorosłych) w strukturach Parafialnych i Szkolnych Oddziałów Caritas. To postawa „ascezy otwartych oczu”, reagujący na potrzeby duchowe i materialne naszych parafian. Dziękuję zaangażowanym w tą formę apostolstwa i zachęcam do włączenia się w tą formę współpracy.

W tej izolacji pandemicznej wielu naszych parafian jest odciętych od sakramentów, wsparcia duchowego a nierzadko materialnego. Prosimy o poinformowanie nas duszpasterzy o takich osobach.

Aktualne wyzwania. Zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy białorusko-polskiej dnia 21.11.2021 Zostaną one przeznaczone na finansowanie działań pomocowych Caritas Polska na terenach przygranicznych. Dotychczasowa pomoc przekroczyła 1 mil. złotych przeznaczona na m.in. ciepłą odzież, środki higieniczne, żywność,  pakiety ratujące życie Helps Pack zawierające folię termiczną, wodę mineralną, batony energetyczne, ogrzewacze do rąk. 

Torby Miłosierdzia. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego są do dyspozycji Torby miłosierdzia, Prosimy o włączenie się w tą formę pomocy dokonując zakupu artykułów spożywczych i środków chemicznych, które zostaną przed Świętami Bożego Narodzenia przekazane najbardziej potrzebującym.

                                                   ks. Proboszcz Michał Bator