kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Niedziela Radości – IV tydzień Wielkiego Postu

W każdą niedzielę, podczas Mszy św. o godzinie 12:00 słowo dla tych młodszych i nieco starszych. Tym razem tematem katechezy była radość, ponieważ  Niedzielą radości – rozpoczęliśmy IV tydzień Wielkiego Postu. Słowo zaprosiło nas do poszukiwania radości. Zapraszamy do naszego kościoła na „rodzinną 12-stkę”. Przypominamy, że na chórze jest specjalna kaplica dla rodziców i dzieci, gdzie mogą ze swoimi mniejszymi pociechami uczestniczyć w liturgii. 

Co widzisz, jak patrzysz na swoje życie Czy tylko czarną kropkę ? – ona przecież nie zajmuje całej powierzchni papieru – zdecydowanie więcej jest białego! Zobaczyć dobro!

Maryję nazywamy przyczyną „naszej radości” powodem jej szczęścia jest obecność Jezusa w życiu. Podobnie, my możemy być szczęśliwi i być powodem do radości dla innych, kiedy przeżywamy życie blisko Boga. Wiara, która daje nam radość, z bycia zawsze w domu Ojca.
„Istnieją chwile trudne, czasy krzyża, ale nic nie może zniszczyć tej nadprzyrodzonej radości, która „dostosowuje się i zmienia, a zawsze pozostaje przynajmniej jako promyk światła rodzący się z osobistej pewności, że jest się nieskończenie kochanym, ponad wszystko”. Jest ona pewnością wewnętrzną, pogodą ducha pełną nadziei, dającą zadowolenie duchowe, niemożliwe do zrozumienia według kryteriów świata.”
Papież Franciszek Gaudete et exsultate 121