kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Parafialny oddział CARITAS

Caritas – oddział parafialny

caritas03-2023

Rekolekcje dla Parafialnych Zespołów Caritas w Myczkowcach

W dniach 3-5 marca 2023 w Myczkowcach odbyły się rekolekcje dla członków Parafialnych Zespołów Caritas. Z naszej parafii dwie osoby wzięły w nich udział. Drogą krzyżową rozpoczęliśmy rekolekcje. W programie była Msza św. pod przewodnictwem Ks. bp Jana Wątroby. Ks. Stanisław Słowik głosił homilie, przewodniczył modlitwom porannym, drodze krzyżowej i gorzkim żalom. Wysłuchaliśmy konferencji ks. Piotra Potyrały, który wspomniał o początkach powstania Caritas, jej działalności i zasięgu pomocy, który obejmuje. Był

Czytaj więcej »
02-2023-trzesienie-ziemi-aleppo-10 Fot. Caritas

Zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji

6 lutego 2023 r. potężne trzęsienie ziemi nawiedziło Turcję i Syrię. Jest ogromna liczba zabitych i rannych. Szacuje się, że ponad 23 miliony ludzi jest dotkniętych skutkami tego kataklizmu. W związku z tym, na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp. Stanisława Gądeckiego, we wszystkich parafiach Diecezji Rzeszowskiej w najbliższą niedzielę, 12 lutego 2023 r., zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako pomoc dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

Czytaj więcej »

Torby Miłosierdzia Pełne 2022 – rozprowadzone.

Tegoroczna akcja „Torba Miłosierdzia Pełna” zorganizowana przez Parafialny Oddział Caritas dobiegła końca. Akcja charytatywna polegała na zrobieniu zakupów z artykułami spożywczymi z długim terminem przydatności i/lub artykułami chemicznymi, celem przekazania ich osobom najuboższym. Czas na krótkie podsumowanie. Podobnie jak w poprzednich akcjach, tak i w tym roku nasi Parafianie nie zawiedli i wykazali się dużą ofiarnością oraz chęcią wsparcia, tych którzy tego potrzebują, szczególnie w okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej »

Torba miłosierdzia pełna!

Inspiracją do akcji charytatywnej „Torba Miłosierdzia” były słowa Papieża Franciszka, w których nawoływał chrześcijan i wszystkich ludzi dobrej woli, do konkretnych czynów miłosierdzia. „Torba Miłosierdzia” to narzędzie, które ma na celu nie tylko wsparcie ubogich, ale także uruchomienie pokładów dobra w parafianach. Zachęcamy, by włączyć się w tę akcję. Może to być nasz „adwentowy konkret” i praktyczne przeżycie  obchodzonego co roku Tygodnia Miłosierdzia, kiedy budzi się nasze sumienie, często uśpione na

Czytaj więcej »