STATYSTYKI

Licznik odwiedzin
1586615
Visit Today : 113
Visit Yesterday : 184
This Month : 1491
This Year : 31193
Total Visit : 1586615
Hits Today : 328
Total Hits : 478113
Who's Online : 4

Podejmij wyzwanie!

W Kościele w Polsce Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II promuje inicjatywę przeżywania III Niedzieli Wielkanocnej i następującego po niej tygodnia jako Niedzieli Biblijnej i Tygodnia Biblijnego. Dzieje się tak również w tym roku. Od dzisiejszej niedzieli 18 kwietnia, wchodzimy w XIII Tydzień Biblijny prowadzeni hasłem: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”.

Warto w tym Tygodniu Biblijnym, który jest poświęcony Ewangelii św. Marka przeczytać kilka jej fragmentów. Tekst Ewangelii św. Marka znajdziemy w Nowym Testamencie. Należy on do stosunkowo prostych tekstów biblijnych, dlatego nie  nam sprawić problemów w jego zrozumieniu.

Nadchodzący tydzień to także okazja, aby zaangażować się w czytanie Słowa podczas Mszy św. Wystarczy przed Mszą św. podejść do zakrystii i wyrazić taką chęć. Zapoznać się z tekstem i odczytać podczas Liturgii.

Słowo Pana jest światłem dla naszych stóp danym nam zwłaszcza na czas wędrówki przez ciemne doliny lęków i niepewności. Niedziela Biblijna i Tydzień Biblijny mogą stać się doskonałą okazją do ukazania raz jeszcze Księgi Pisma Świętego jako źródła nadziei i pokoju dla udręczonych serc.