kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Podejmij wyzwanie!

W Kościele w Polsce Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II promuje inicjatywę przeżywania III Niedzieli Wielkanocnej i następującego po niej tygodnia jako Niedzieli Biblijnej i Tygodnia Biblijnego. Dzieje się tak również w tym roku. Od dzisiejszej niedzieli 18 kwietnia, wchodzimy w XIII Tydzień Biblijny prowadzeni hasłem: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”.

Warto w tym Tygodniu Biblijnym, który jest poświęcony Ewangelii św. Marka przeczytać kilka jej fragmentów. Tekst Ewangelii św. Marka znajdziemy w Nowym Testamencie. Należy on do stosunkowo prostych tekstów biblijnych, dlatego nie  nam sprawić problemów w jego zrozumieniu.

Nadchodzący tydzień to także okazja, aby zaangażować się w czytanie Słowa podczas Mszy św. Wystarczy przed Mszą św. podejść do zakrystii i wyrazić taką chęć. Zapoznać się z tekstem i odczytać podczas Liturgii.

Słowo Pana jest światłem dla naszych stóp danym nam zwłaszcza na czas wędrówki przez ciemne doliny lęków i niepewności. Niedziela Biblijna i Tydzień Biblijny mogą stać się doskonałą okazją do ukazania raz jeszcze Księgi Pisma Świętego jako źródła nadziei i pokoju dla udręczonych serc.