kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Rocznica I Komunii Świętej

Ważne w naszym życiu wydarzenia, zwykliśmy upamiętniać poprzez obchodzenie ich rocznic. W kształtowaniu dojrzałej wiary takim istotnym wydarzeniem jest I Komunia święta. Dlatego też dzieci klas IV w rok od pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii, świętują jej rocznicę.

W bieżącym roku katechetycznym 2020/2021 rocznica I Komunii św. odbędzie według zgłoszenia Rodziców bądź Opiekunów Dzieci do Katechetów poprzez Dziennik elektroniczny. Obchody rocznicowe odbędą się w dwóch terminach: I. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało, 3 czerwca o godzinie 12:00 oraz II. Niedziela 6 czerwca o godzinie 12:00. Przed tymi wydarzeniami nie przewidziano prób. Dzieci prosimy o zajęcie miejsc w wyznaczonych miejscach w przodzie kościoła.

Spowiedź przed Uroczystością Bożego Ciała oraz I Piątkiem miesiąca czerwca codziennie przed każdą liturgią oraz w środę od godziny 18:00 i w piątek od godziny 17:00.

Dzieci w miarę możliwości prosimy o ubranie komunijnych bądź innego odświętnego ubrania. Dzieci będą mogły zaangażować się czynnie w udział w liturgii poprzez: czytania mszalne, modlitwę powszechną i uczestniczyć w procesji eucharystycznej w Boże Ciało oraz w niedzielę.

Jeśli Rodzic bądź Opiekun nie wyraził jeszcze chęci uczestnictwa swojego dziecka w tym wydarzeniu, ale namyśli się w ostatniej chwili to nie ma żadnych przeszkód, aby przyjść z dzieckiem na daną Msze św. Prosimy jednak dać znać wcześniej katechetom, aby przygotować najlepiej jak to jest możliwe tą uroczystość. Będzie to okazja, żeby Waszym Dzieciom po minionym trudnym  roku pomóc w przeżywaniu przyjmowania Eucharystii i zachęcić do praktyki pierwszych piątków miesiąca.