kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Rycerstwo Św. Michała Archanioła

Rzeszów solidarny z Ukrainą

Przekazujemy ważne informacje od Urzędu Miasta Rzeszowa. Działa infolinia dla Ukraińców oraz mieszkańców Rzeszowa, dzięki której można uzyskać informacje o punktach recepcyjnych oraz zbiórkach najpotrzebniejszych produktów dla mieszkańców miast partnerskich: 17 788 99 00

Przy stacji Rzeszów Główny urządzony jest całodobowy punkt informacyjny, czyli miejsce, w którym uchodźcy z Ukrainy otrzymają potrzebną pomoc: niezbędne informacje, posiłek, wodę, drobną pomoc medyczną, odpoczynek. Miasto dysponuje ok. 100 miejscami noclegowymi przeznaczonymi dla uchodźców z Ukrainy.

Uchodźcy nie będą lokowani na stałe w Rzeszowie, jedynie do czasu zorganizowania transportu do innych części kraju.

Wyznaczone zostały również punkty zbiórek potrzebnych rzeczy dla mieszkańców miast partnerskich Rzeszowa na Ukrainie. Od soboty 26 lutego w godzinach 12 – 20 wszystkie przedmioty będzie można zostawić w każdej z filii Rzeszowskiego Domu Kultury oraz w Zespole Szkół Gospodarczych przy ul. Spytka Ligęzy (wejście od ulicy Naruszewicza)

Miasto zapewnia również wsparcie psychologiczne dla dzieci, w tym szczególnie pochodzenia ukraińskiego oraz bezpłatne porady prawne.

Szczegółowych informacji udziela Wydział Polityki Społecznej, jak również pracownicy infolinii.

Informacje w zakresie pomocy naszym sąsiadom z Ukrainy na bieżąco będą aktualizowane w zakładce naszej strony internetowej

Wszystkie informacje w zakresie pomocy dla naszych sąsiadów z Ukrainy na bieżąco aktualizujemy w zakładce https://bit.ly/RzeszowdlaUkrainy

Caritas Diecezji Rzeszowskiej od samego początku wojny na terenie Ukrainy zaangażowana jest w niesienie pomocy poszkodowanym. Instytucja charytatywna już przyjęła pierwszych uchodźców i przekazała żywność Ukraińcom na dworcu PKP w Rzeszowie. O działaniach Caritas Diecezji Rzeszowskiej pisze ks. dr Piotr Potyrała, dyrektor instytucji.

„Choć diecezja rzeszowska nie graniczy z Ukrainą, to jednak relatywna bliskość granicy sprawia, że Caritas Diecezji Rzeszowskiej z pełną mobilizacją włącza się w pomoc ofiarom brutalnej rosyjskiej agresji. Czyni to w ścisłej współpracy z władzami województwa podkarpackiego.

Większość uchodźców otrzymuje pierwszą pomoc w tzw. ośrodkach recepcyjnych, skąd są odbierani do swoich krewnych lub znajomych albo są przewożeni do wskazanych przez władze państwowe ośrodków. Zdarza się jednak, że niektórzy chcą znaleźć schronienie w Rzeszowie lub okolicach. Rzeszowska Caritas pośredniczyła w takich sytuacjach w znalezieniu dachu nad głową. Te osoby (w większości matki z dziećmi) – zostały przyjęte przez indywidualne rodziny. Ponadto Caritas przekazała żywność dla Ukraińców, którzy zatrzymują się na dworcu PKP w Rzeszowie, a następnie jadą szukać schronienia w innych województwach.

Caritas Diecezji Rzeszowskiej zabezpieczyła również miejsca dla uchodźców na wypadek ich napływu na wielką skalę. Dzięki własnym ośrodkom, a także dzięki współpracy z parafiami oraz prywatnymi instytucjami Caritas nie tylko jest w gotowości do tej formy pomocy, ale już tę pomoc realizuje, goszcząc w jednej z placówek uchodźców z Ukrainy.

Caritas zwróciła się również z prośbą do wszystkich księży proboszczów o wskazanie, czy istnieje możliwość przyjęcia uchodźców z Ukrainy do budynków parafialnych i o rozeznanie, czy w parafiach są rodziny, które mogłyby przyjąć uchodźców z Ukrainy. Informacje o lokalizacji i liczbie miejsc proszę przesłać drogą elektroniczną do Caritas Diecezji Rzeszowskiej: caritas@caritas.rzeszow.pl lub na nr tel.: (17) 852 16 58.”