kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

„Spotkać i doświadczyć osobiście Jego obecności” – rekolekcje Domowego Kościoła

W Salezjańskim Ośrodku rekolekcyjno – wypoczynkowym w Szczyrku odbywały się rekolekcje dla małżeństw i rodzin formujących się w Domowym Kościele, które prowadził ksiądz Jakub Oczkowicz wraz z małżeństwem Ewą i Markiem Skocz.

Domowy Kościół to jedna z gałęzi Ruchu Światło-Życie założonego przez sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. W naszej parafii istnieją cztery kręgi, które co miesiąc spotykają się na wspólnej modlitwie, rozmowach i formacji.

Oaza ewangelizacji to szansa, aby rozpocząć proces przejścia od wiary rytualnej, do bycia osobą wierzącą. W myśl, słów papieża Benedykta XVI, że „u początku bycia chrześcijaninem nie ma decyzji etycznej czy jakiejś wielkiej idei, ale jest natomiast spotkanie z wydarzeniem, z Osobą, która nadaje życiu nową perspektywę, a tym samym decydujące ukierunkowanie” (Deus Caritas est,1)  czas oazowych rekolekcji jest stwarzaniem przestrzeni, aby pozwolić się spotkać Zmartwychwstałemu. Uczestnicy oazy w ramach spotkań w grupach zmierzyli się z taki tematami jak: Boża miłość, grzech, o nowe życie w Jezusie Chrystusie, zbawienie oraz możliwości nawiązania dialogu z Bogiem przez modlitwę i sakramenty święte. Nie zabrakło również czasu na dzielenie się własną historią życia: radościami i troskami życia małżeńskiego i rodzicielskiego.

Podczas rekolekcji pomocą służyła diakonia wychowawcza, która w czasie spotkań dla małżonków,  podejmowała opiekę nad najmłodszymi uczestnikami oazy.

Osobiste przyjęcie Jezusa jako Pana i Zbawiciela, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, oraz przysięgi małżeńskiej były dwoma ważnymi wydarzeniami czasu  rekolekcji.  Rodzina jest silna Jezusem pośrodku. Parafia jest silna rodzinami. Niech owoce dnia wspólnoty umocnią nie tylko te kręgi, ale i całą naszą wspólnotę.