kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej

Comiesięczne spotkanie POAK w Parafii Św. Michała Archanioła z dnia 02.03.2023r.

Spotkania Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbywają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca. Rozpoczynamy Lectio Divina – rozważaniem Bożego Słowa , omawiamy temat formacyjny i wytyczamy zadania i cele na najbliższy okres.

W tym miesiącu tematem stanowiącym część formacji było: „Przeżywanie wiary we wspólnocie Kościoła” Wiernymi są ci, którzy poprzez chrzest zostali wszczepieni w Kościół – (Sobór Watykański II) Wspólnota to: wierność, powołanie, posłuszeństwo, świadectwo.

Niewierność -to nie tylko mamona, ale też to co „nie Boże”. Powołanie – dawanie odpowiedzi Bogu, dziękowanie za życie, podążanie za Jezusem; składanie siebie Bogu.

Posłuszeństwo – słuchanie Boga, Słowa Bożego; relacja z wiarą; niewierni = nieposłuszni.

Nawrócenie – konieczność związana z wiarą, przemiana, pokonanie egoizmu, egocentryzmu; zmiana sposobu bycia, życia. Świadectwo – to życie z wiary jest ono najbardziej przekonywujące. Jaka jest kondycja Kościoła Katolickiego w Polsce?

Kościół żyje w dwóch płaszczyznach: makro – jest nim naród oraz mikro – osobista płaszczyzna. Makro – to przeżywanie świąt narodowych, np. Millennium, Peregrynacja Obrazu Jasnogórskiego, itp…Mikro – to przeżywanie wiary w parafii, osobiste.

Obecnie w Kościele występuje przewaga płaszczyzny mikro, czyli przeżywanie wiary na poziomie parafii, w stowarzyszeniach, też osobiste. Co jednak z ludźmi zamkniętymi na wspólnotowe przeżywanie wiary?