kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Światłość świata – Ofiarowanie Pańskie Dzień życia konsekrowanego

2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Czynimy to na pamiątkę ofiarowania przez Maryję i Józefa ich pierworodnego syna, Jezusa, w świątyni jerozolimskiej. W naszej tradycji jest to też święto Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia przypada także Dnia Życia Konsekrowanego.

W trakcie Mszy św. o godzinie 18:30, w homilii ks. Jakub przypomniał, że „święto ofiarowania Pańskiego, to dzień światła, jakie wnosi w nasze życie Jego obecność.” Zachęcał, że „warto wytrwale czekać na spotkanie z Jezusem. Przychodzić do świątyni – jak Symeon i Anna – i doczekać się tego jednego, wyjątkowego, osobistego spotkania z Jezusem”. Maryja, Która dała ciało Słowu – pomaga nam i nakierowuje nasz wzrok na prawdziwą światłość, Jezusa – dodał.

W naszym kraju to święto ma charakter zdecydowanie maryjny – Matki Bożej Gromnicznej. Tak jak Maryja wniosła Jezusa do świątyni jerozolimskiej, tak też przynosi światło wierzącym. W kościele dokonuje się poświecenia gromnic. Zapalone gromnice daje się do rąk konającym. Na znak zawierzenia Maryi w czasie klęsk, szczególnie podczas burzy, w domach i gospodarstwach, również zapala się gromnice. Jako gromnice służą też świece chrzcielne, kiedy to w życie ochrzczonej osoby wkracza światło wiary, która prowadzi przez życie. (jo)

Fot. Par.