Trzeba zachować pamięć, aby iść do przodu, nie można zapominać o historii, historii zbawienia, historii naszego życia, historii Jezusa ze mną. Młodemu pokoleniu grozi popadnięcie w pewną amnezję, utratę pamięci: jest mi dobrze na tyle, że zapominam o tym, co Pan uczynił w moim życiu, o wszystkich łaskach, których mi udzielił i zaczynam wierzyć, że to wszystko jest moją zasługą i w ten sposób idę przez życie. Przed taką „duchową amnezją” ustrzec może nas przywoływanie różnych rocznic.
W Niedziele Trójcy Przenajświętszej, wspominamy początki naszej wspólnoty. Pierwsza kaplica powstała w nowej parafii była Jej dedykowana. Dziękujemy Bogu za dar parafii, opiekę patrona św. Michała. Polecamy miłosierdziu bożemu zmarłych dobrodziejów, a dla żyjących wypraszamy Boże błogosławieństwo.
Początki pierwszej kaplicy powstałej w naszej parafii sięgają drugiej połowy lat siedemdziesiątych. Ofiarodawcą działki budowlanej i fundamentów pod przyszłą kaplicę była H. Cieślewicz. Przekazana darowizna stanowiła wotum wdzięczności za ocalenie rodziny z pożogi wojennej. W ofiarowanym domu od 1 X ‘1980 r. na pierwszym piętrze odbywała się nauka religii, a na parterze, gdzie znajdowała się kaplica Świętej Trójcy, w każdą niedzielę oraz niektóre dni powszednie była sprawowana Msza św.
Wiele osób uważało fakt powstania kaplicy, za początek poczynań zmierzających do utworzenia nowego ośrodka duszpasterskiego i powstania w przyszłości samodzielnej parafii na miejscowym osiedlu. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, bp. I. Tokarczuk wyznaczył do sprawowania opieki duszpasterskiej przy miejscowej kaplicy ks. Stanisława Poterę – późniejszego proboszcza tejże parafii. Objął On swoje obowiązki 1981roku, a na mocy decyzji bp. Tokarczuka kaplica otrzymała status prawny kaplicy retorskiej. Początkowo w kaplicy na liturgii spotykało się zaledwie kilkanaście osób. Jednak szybko okazało się, że jej metraż jest niewystarczający. Stan taki trwał do momentu rozpoczęcia budowy kościoła we wrześniu 1981 roku, gdy odprawiono pierwszą Msze św. pod drewnianym szkieletem kościoła