kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Torba miłosierdzia pełna!

Inspiracją do akcji charytatywnej „Torba Miłosierdzia” były słowa Papieża Franciszka, w których nawoływał chrześcijan i wszystkich ludzi dobrej woli, do konkretnych czynów miłosierdzia. „Torba Miłosierdzia” to narzędzie, które ma na celu nie tylko wsparcie ubogich, ale także uruchomienie pokładów dobra w parafianach.

Zachęcamy, by włączyć się w tę akcję. Może to być nasz „adwentowy konkret” i praktyczne przeżycie  obchodzonego co roku Tygodnia Miłosierdzia, kiedy budzi się nasze sumienie, często uśpione na potrzeby drugiego człowieka. Zaangażowanie w tę akcję wpływa korzystnie zarówno na osobę, która otrzymuje taką pomoc, jak również na osobę udzielającą pomocy.

Akcja charytatywna „Torba miłosierdzia” polega na zrobieniu zakupów z artykułami spożywczymi z długim terminem przydatności (takimi jak mąka, cukier, płatki kukurydziane, kawa, herbata, ryż, kasza, makaron, margaryna, olej, słodycze, konserwy) i chemicznymi (mydło, proszek do prania, preparaty do czyszczenia), które zostaną przekazane poprzez Caritas Parafialne uboższym z naszej wspólnoty. Warto zapakować te dwa rodzaje produktów oddzielnie. Torby z zakupami możemy przynosić do kościoła.  

Akcja charytatywna „ Torba miłosierdzia” polega na zrobieniu zakupów z artykułami spożywczymi z długim terminem przydatności (takimi jak mąka, cukier, płatki kukurydziane, kawa, herbata, ryż, kasza, makaron, margaryna, olej, słodycze, konserwy) i chemicznymi (mydło, proszek do prania, preparaty do czyszczenia), które zostaną przekazane poprzez Caritas Parafialne uboższym z naszej wspólnoty. Warto zapakować te dwa rodzaje produktów oddzielnie. Torby z zakupami możemy przynosić do kościoła.  

Zachęcamy do włączenia się w akcję charytatywną „Torba miłosierdzia”. Produktami spożywczymi oraz chemicznymi wypełniamy przygotowane (lub własne) reklamówki. Następnie wypełnione torby prosimy przynieść do kościoła i złożyć przy ołtarzu św. Michała Archanioła, Zostaną one rozprowadzone uboższym rodzinom naszej parafii. Wszystkim, dzięki którym Świąteczny czas będzie radośniejszy niż pozostałe dni w roku – DZIĘKUJEMY!