STATYSTYKI

Licznik odwiedzin
1586608
Visit Today : 106
Visit Yesterday : 184
This Month : 1484
This Year : 31186
Total Visit : 1586608
Hits Today : 287
Total Hits : 478072
Who's Online : 2

Triduum przed wspomnieniem św. Józefa

W trwającym od grudnia 2020 r. Roku św. Józefa tegoroczne wspomnienie 1 maja 2021 r. nabiera wyjątkowego znaczenia. W tym dniu księża Biskupi zawierzą Kościół Rzeszowski orędownictwu św. Józefa.

W naszej parafii Akt zawierzenia świętemu Józefowi odbędzie się w niedzielę 2 maja, podczas każdej Mszy św. Aby dobrze przeżyć to wydarzenie, zapraszamy do udziału w Triduum przygotowującym nas do tej uroczystości. Rozpoczęcie Triduum w środę ( tj. 28 kwietnia) Mszą św. o godzinie 19.00. Przed kolejne dni – czwartek i piątek – podczas wieczornej Eucharystii okolicznościowa katecheza o św. Józefie, a po Mszy św. nabożeństwo ku Jego czci.

Z Rokiem św. Józefa związany jest dar specjalnych odpustów ogłoszonych przez Penitencjarię Apostolską. Odpust można otrzymać pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, odrzucenie wszelkiego upodobania do grzechu) z uwzględnieniem czynności wskazanych przez Penitencjarię Apostolską. Wśród tych czynności dwie nawiązują do 1 maja:

Penitencjaria Apostolska udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią dowolną prawnie zatwierdzoną modlitwę lub akt pobożności na cześć Świętego Józefa, np. „Do Ciebie, Święty Józefie”, szczególnie w dniach 19 marca i 1 maja, w Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, w Niedzielę Świętego Józefa (w tradycji bizantyjskiej), 19 dnia każdego miesiąca i w każdą środę, będącą dniem poświęconym wspomnieniu tego Świętego w tradycji łacińskiej.

Penitencjaria Apostolska udziela również odpustu zupełnego każdemu, kto powierzać będzie codziennie swoją działalność opiece św. Józefa, a także każdemu wiernemu, wzywającemu Rzemieślnika z Nazaretu w modlitwach wstawienniczych za tych, którzy szukają pracy, aby mogli znaleźć zajęcie, oraz aby praca wszystkich ludzi była bardziej godna.”