kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

8.00 - 9.00
16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Uroczystość I Komunii św.

Maj to dla wielu najpiękniejszy miesiąc w roku. Również w liturgii Kościoła radujemy się jeszcze ze Zmartwychwstania Pańskiego. W niedzielę 9 maja dzieci klas III doświadczyły równie wielkiej radości po raz pierwszy w pełni uczestnicząc we Mszy Świętej. To niezwykłe spotkanie z Chrystusem w Komunii Świętej zostało poprzedzone prawie rocznym przygotowaniem poprzez katechezy w szkole, które w tym roku odbywały się drogą Internetową, a także spowiedzią, do której dzieci przygotowywały się równie gorliwie. Ponad 150 dzieci poprzez sobotnią i niedzielną Eucharystię celebrowaną przez Duszpasterzy naszej parafii rozpoczęła wielką przygodę z Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Towarzyszyli im oczywiście rodzice, którzy wraz ze swoimi dziećmi przygotowywali się do tego wydarzenia, oraz najbliższa rodzina. Oprawę liturgiczną Mszy Świętej zapewniły dzieci pierwszokomunijne oraz ich rodzice.

Wielka radość serc dzieci komunijnych promieniowała na wszystkich uczestników Mszy Świętej i przypomniała zebranym na niedzielnej liturgii, że spotkanie z Jezusem Eucharystycznym to nie obowiązek, a przywilej, to nie konieczność, a wielka radość.

Wszystkim dzieciom, które w tym roku przeżywały swoją Pierwszą Komunię Świętą życzymy, aby nie gasł w nich zapał do poznawania Jezusa i Jego nauki, a radość jaka towarzyszyła tym dniom, była nieodłączną towarzyszką ich spotkań z Jezusem w Eucharystii. 

Czas tej wielkiej radości zostanie przedłużony na tzw. „Biały Tydzień”, w którym dzieci będą  uczestniczyły w wieczornej Eucharystii przyjmując do swojego serca Jezusa. Więcej zdjęć TUTAJ