STATYSTYKI

Licznik odwiedzin
1645706
Visit Today : 31
Visit Yesterday : 141
This Month : 5872
This Year : 5872
Total Visit : 1645706
Hits Today : 131
Total Hits : 698450
Who's Online : 2

Uroczystość Wszystkich Świętych

W uroczystość Wszystkich Świętych bp Jan Wątroba przewodniczył Mszy św., a także procesji w intencji zmarłych na największym rzeszowskim cmentarzu Wilkowyja.

Na cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie Eucharystii przewodniczył bp Jan Wątroba. Homilię wygłosił ks. Michał Bator, proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Rzeszowie. “Dzisiejsza uroczystość przypomina nam, że wśród świętych znajdziemy nie tylko sławne postacie, ale są wśród nich nasi rodzice, dziadkowie, przyjaciele, nasi proboszczowie, kapłani, siostry zakonne, osoby które poświęciły się Bogu i ci bezimienni święci, o których świętości wie tylko Bóg i osoby, które się z nimi spotkały” – mówił ks. Bator.

Kaznodzieja podkreślił również, że świętość jest otwartością na Boga i realizacją swojego życiowego powołania. Mówił, że w dążeniu do świętości należy pamiętać o wytrwałej pracy nad sobą, a także na codziennym dzieleniu się miłością z tymi, którzy są wokół. “Bądź człowiekiem miłosiernym! (…) Bądź człowiekiem czystego serca! (…) Kochaj mocno Boga! (…) Trwaj w Jego bliskości! (…) Pamiętaj, że cokolwiek by się w twoim życiu dokonywało, nigdy nie jesteś sam! Żyjesz w miłości Boga i otacza cię wielu znanych i nieznanych świętych, którzy wspierając cię w drodze do Boga. Podnieś więc głowę i rozraduj się życiem, które daje ci Bóg! Uwierz, że i ty możesz stać się świętym i tą prawdą dziel się z innymi” – zachęcał ks. Proboszcz

Po Mszy św. Biskup Rzeszowski rozpoczął modlitwę różańcową, którą kontynuowano podczas procesji w intencji zmarłych. W tej modlitwie wzięli udział kapłani, siostry zakonne oraz wierni świeccy, modlący się nad grobami swoich bliskich.

Więcej zdjęć w Galerii

Tekst za diecezja.rzeszow.pl