kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Uroczystość Zwiastowania NMP oraz Poświęcenie Jej niepokalanemu sercu – relacja

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem podczas wieczornej Liturgii, Niepokalanemu Sercu NMP zawierzona została Ukraina i Rosja. W imieniu Parafian Akt konsekracyjny został odczytany przez Ks. Proboszcza Michała Batora. W tym dniu przypadała również 30. Rocznica utworzenia Diecezji Rzeszowskiej. Decyzją Biskupa Ordynariusza, ks. Proboszcz Michał Bator został powołany do grona kanoników gremialnych Kolbuszowskiej Kapituły Kolegiackiej oraz odznaczony za dotychczasową pracę duszpasterską tytułem honorowym „Kanonik R.M (Rochettum et Mantolettum) – rokiety i mantoletu.

W homilii, którą wygłosił Ksiądz Proboszcz nawiązał do liturgicznej uroczystości Zwiastowania Pańskiego. „ Pierwsze czytanie pokazało nam króla Achaza, któremu Bóg obiecuje zwycięstwo, zwycięstwo, które nie będzie wynikiem walni, ale biernego czekania na interwencję Boga. Jego słowa są na pozornie bardzo pokorne „Nie będę prosił i nie będę wystawiał Pana na próbę” (Iz 7,12). Jednak ta wydawać się pobożna prośba, jest przykryciem jego uporu. Odrzuca znak od Pana, tym samym rezygnując z Jego Prowadzenia”- mówił ks. Bator. Komentując ewangelię, zwrócił uwagę na postawę Maryi, która zgadza się na przyjęcie woli Bożej, pomimo tego, że po ludzku została postawiona w sytuacji bardzo trudnej. „Bóg możne postawić nas w sytuacji trudnej. Podobnie jak Maryja, możemy być zmieszani i wstrząśnięci”. (…) „Skąd więc siła na to, aby odpowiedzieć pozytywnie na propozycję Boga”? – pytał kaznodzieja. „Dzięki mocy łaski Bożej, która udzielana jest każdemu, którego powołuje Bóg, do zadań po ludzku niemożliwych” – mówił. Kaznodzieja zachęcał, aby przyjąć postawę ufności, która pozwala stworzyć przestrzeń dla działania łaski Boga, Który może uczynić cokolwiek zechce, ponieważ dla „Boga nie ma nic niemożliwego” (Łk 1,37). Kończąc homilię nawiązał do przypadającego w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jubileuszu utworzenia Diecezji Rzeszowskiej.

Przed rozesłaniem ks. Prałat Stanisław Potera w imieniu Dziekana Dekanatu Rzeszów – katedra odczytał dekret Biskupa Rzeszowskiego, włączający ks. Proboszcza Michała Batora w grono kanoników gremialnych Kolbuszowskiej Kapituły Kolegiackiej oraz przyznający mu tytuł honorowy „Kanonik R.M”.

Po zakończeniu Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem oraz Ikoną Matki Bożej w częstochowskim wizerunku został odmówiony akt poświęcenia Niepokalanemu Sercu NMP.