kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Walentynkowa audycja w radio Via

14 lutego pójdą w ruch walentynkowe kartki, serduszka, misie… Święto zakochanych to sympatyczny zwyczaj. To promocja miłości frywolnej i nieodpowiedzialnej – narzekają inni. O miłości, relacjach i walentynkowych rozterkach, podczas audycji Wiara, ludzie, wydarzenia, rozmawiali w studio radia Via z Iwoną Kosztyłą małżonkowie Marta i Grzegorz Kusiak, studenci z KSM Katarzyna Pikor i Mateusz Szopiński oraz ks. Jakub Oczkowicz.

W walentynkowej audycji rozmawiano między innym o roli miłości w życiu człowieka oraz budowaniu i rozwijaniu relacji. Wielu zastanawiasz się gdzie znaleźć żonę lub męża? Znaleźć można wszędzie, wystarczy chcieć i odrobina zaangażowania. Jednak żeby zbudować trwałą relację potrzebne są mocne fundamenty. Dlatego inicjatywą Koła Akademickiego KSM jest modlitwa z prośbą o wszystko co jest potrzebne w stworzeniu dobrej relacji. Msza św. z prośbą o „Dobrego męża i dobrą żonę” to propozycja dla wszystkich, którzy chcą zbudować trwałą i opartą na miłości relację małżeńską. Owoce i skutki modlitwy o dobrego współmałżonka widoczne są choćby w parach małżeńskich, których znajomość zaczęła się w kościele.

Słowo Kocham Cię – Boże Słowo ma moc! Sensowym argumentem, żeby Słuchać Boga, kochać się wzajemnie jest ten: jest życie wieczne. I parafrazując słowa św. Pawła, można powiedzieć, że każdy zmartwychwstanie z tym co kochał… Zakochani! Zmartwychwstańcie razem.