kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Wieczór anielski w marcu!

Modlitwie do św. Michała podczas Wieczoru Anielskiego w pierwszy wtorek miesiąca marca przewodniczył ks. dr Marian Czenczek – proboszcz parafii św. Katarzyny w Tyczynie, który przed laty pełnił posługę wikariusza w tutejszej parafii.

W homilii, ks. Czenczek odniósł się do prośby z kolekty mszalnej, w której prosimy, aby wszechmogący Bóg, sprawił, aby pod Jego rządami dzieje świata toczyły się w pokoju, a Jego Kościół niech bez przeszkód Mu służył. „Ta modlitwa, szczególnie dziś jest bardzo aktualna. Zwłaszcza teraz, kiedy wojna toczy się za naszą wschodnią granicą. Prosimy Boga o pokój – pokój, który nie jest wynikiem walki zbrojnej, ale darem Boga.”- mówił. „Święty Michał, kiedy o nim myślimy, zawsze kojarzy nam się z walką, walką ze złem. Najpierw z szatanem, ale także na różnych polach i wymiarach” – zauważył. Zachęcił, aby z zawołaniem św. Michała „Któż jak Bóg!” podejmować walkę ze swoimi słabościami, walkę o pokój w świecie, również tym małym jakim są nasze rodziny i domy.

Po Mszy św. przy ołtarzu świętego Michała Archanioła odbyło się nabożeństwo ku Jego czci. Przewodniczył mu ks. Prałat Stanisław Potera wraz z Rycerstwem św. Michała. Orędownictwu Patrona Parafii powierzono pokój w Ukrainie, której jest patronem oraz prośby i podziękowania, które odczytano przed Eucharystią podczas Godzinek do św. Michała.