kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

8.00 - 9.00
16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Wieczór Anielski

Dojrzali mężczyźni w purpurowych pelerynach, archanielski głos dobiegający z naw kościoła, przesuwane w geście pobożności koraliki dziwnych różańców, pochylone głowy i oczy wpatrzone w sylwetkę tego, który może ustrzec od zła, dziesiątki próśb i podziękowań… to wszystko to nie średniowieczna sceneria, ale to współczesny widok, który można zobaczyć w naszym Kościele w każdy pierwszy wtorek miesiąca. Parafianie, goście i sympatycy kultu św. Michała Archanioła – spotykają się na wspólną modlitwę za przyczyną Tego przemożnego orędownika, który został podarowany naszej Parafii. O zaufaniu i wierze w pomoc św. Michała świadczą liczne prośby i podziękowania skierowane do Księcia Aniołów, odczytywane przed Mszą świętą w trakcie Godzinek ku Jego czci.

Zapraszamy wszystkich sympatyków i parafian, do modlitwy za przyczyną św. Michała. Nabożeństwa z odczytaniem próśb skierowanych za Jego przyczyną odbywają się w każdy wtorek miesiąca, a uroczysty wieczór Anielski w każdy 1. wtorek miesiąca. Michał Archanioł prowadzi parafię pod jego wezwaniem i mocą Bożą sprawia, że jest ona jak rodzina dla zagubionych wędrowców.