kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY

W sobotę, 3 grudnia br. w Rzeszowie, w parafii pw. Chrystusa Króla spotkali się przedstawiciele Akcji Katolickiej z północnej części diecezji na Adwentowym Dniu Skupienia. W tym samym czasie członkowie AK Diecezji Rzeszowskiej z południowej części diecezji spotkali się w Jaśle.

Spotkanie w Rzeszowie rozpoczęło się wspólną modlitwą w kościele. Następnie uczestnicy przeszli do pięknie odremontowanego budynku parafialnego na dalszą część Dnia Skupienia. Po przywitaniu przez ks. Janusza Podlaszczaka – proboszcza parafii Chrystusa Króla, część formacyjną poprowadził ks. Michał Bator – Asystent Diecezjalny AK. Po wysłuchaniu konferencji wprowadzającej w tematykę roku duszpasterskiego – „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, uczestnicy dzielili się swoimi refleksjami związanymi z planami działań poszczególnych oddziałów parafialnych. Mówiąc o planach spotkań formacyjnych w rozpoczynającym się roku duszpasterskim przypomniano, że w roku 2023 przypada 35’ta rocznica ogłoszenia adhortacji św. Jana Pawła II „Chrisifideles Laici”. Ks. bp Marek Mendyk – Asystent Krajowy AK w Polsce, zobowiązał wszystkich członków Akcji Katolickiej do przypomnienia sobie treści w niej zawartych. Warto sięgać do tych myśli, by w pełni dostrzec miejsce świeckich w Kościele Chrystusowym. Ożywiona dyskusja przeniosła się następnie na piętro, gdzie gospodarze przygotowali wyśmienity poczęstunek.

Jeremi Kalkowski