kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

„Wniebowzięci – niebo jest dla ludzi.” Uroczystość Wniebowzięcia NMP

W Uroczystość Wniebowzięcia NMP czcimy Maryję, Która – jak wierzymy – po zakończeniu swojego ziemskiego życia, jako Niepokalanie poczęta, Boża Rodzicielka i zawsze Dziewica została z duszą i ciałem wzięta do nieba.

Ileż trudności jest w życiu każdego z nas, naszych bliskich, naszych wspólnot, ale niezależnie od tego, jak wielkie mogą się one wydawać, Bóg nigdy nie dopuszcza, aby nas pogrążyły. Mieć w sercu tę pewność: Bóg jest przy nas, w żadnej chwili nas nie opuszcza. Smok, czyli zło istnieje w naszej historii, ale nie on jest najsilniejszy. Najsilniejszy jest Bóg i to On jest nasza nadzieją. W tej walce, którą muszą prowadzić uczniowie Jezusa, czyli my wszyscy, Maryja nie zostawia nas samymi. Matka Chrystusa i Matka Kościoła jest zawsze z nami. Zawsze idzie z nami, jest z nami.

Maryja Wniebowzięta pokazuje, że dobrze jest żyć z perspektywą życia wiecznego, że dobrze jest pamiętać, że pod tym co widzimy, kryje się historia, którą pisze Bóg; że, On nas nie zostawia na pożarcie, ale jest to zwycięska bitwa. I chyba to najważniejsze, że: niebo jest dla ludzi.

W Uroczystość Wniebowzięcia NMP, którą popularnie nazywamy „Zielną”, podczas każdej Mszy świętej odbył się obrzęd błogosławieństwa wianków, kwiatów i ziół.