STATYSTYKI

Licznik odwiedzin
1604917
Visit Today : 82
Visit Yesterday : 171
This Month : 4554
This Year : 49495
Total Visit : 1604917
Hits Today : 331
Total Hits : 545971
Who's Online : 1

Zapisy na katechezy przygotowujące do sakramentu bierzmowania w roku 2022

Rozpoczęły się zapisy młodzieży i osób dorosłych na katechezy przygotowujące do Sakramentu bierzmowania w roku 2022. Zapisy odbywają się wyłącznie drogą internetową, poprzez formularz zamieszczony na naszej stronie Internetowej i potrwają do 15 lipca. Formularz dostępny TUTAJ.  Zapraszamy młodzież, która ukończyła 7. klasę Szkoły Podstawowej oraz starsze roczniki. Przygotowanie do sakramentów powinno odbywać się w parafii miejsca zamieszkania, dlatego chętnych spoza parafii, prosimy o obowiązkowe dostarczenie zgody proboszcza miejsca zamieszkania na przygotowanie do tego sakramentu w naszej Parafii do 15 lipca. Pierwsze spotkanie odbędzie się początkiem nowego roku szkolnego.

Na katechezy (prowadzone przy parafii, dwa razy w miesiącu) zapisuje się młodzież bądź osoby dorosłe należące do parafii Św. Michała Archanioła. Zgodnie z rozporządzeniem Konferencji Episkopatu Polski i Księdza Biskupa Ordynariusza przygotowanie to powinno odbywać się w parafii aktualnego zamieszkania, bez względu na to, do jakiej uczniowie chodzą szkoły. Młodzież spoza naszej parafii, chcąca przygotować się do bierzmowania i przyjąć sakrament w naszej parafii, zobowiązana jest do przedstawienia zgody od swojego proboszcza miejsca.

Przed bierzmowaniem, na 1. Spotkaniu wrześniowym należy złożyć dokumenty potrzebne do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Jest to warunek przystąpienia do tego sakramentu. Należą do nich:

Przedstawienie aktu chrztu (jeśli chrzest był udzielony w innej parafii niż św. Michała w Rzeszowie).

Przedstawienie Indeksu potwierdzającego uczestnictwo w katechezie szkolnej.

Wybór świadka przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Świadkiem bierzmowania może być rodzic chrzestny bądź inna osoba, która przyjęła wszystkie sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego, jest praktykująca i prowadzi życie według zasad wiary. Świadkami bierzmowania nie mogą być rodzice.