kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Złota Róża św. Anny

W piątek 28 maja Róża św. Anny świętowała jubileusz 50-lecia istnienia. Złota rocznica była okazja do podziękowania Bogu za łaskę wiary, a ze strony  Parafii za ogromny skarbiec modlitewny jaki stanowią parafialne Róże różańcowe, których jest ponad dwadzieścia. W przemówieniu skierowanym do Członkiń Róży św. Anny, ks. Prałat Stanisław Potera przypomniał początki powstawania Róży oraz wyraził wdzięczność za propagowanie tego dzieła modlitewnego w naszej Parafii. Pośród licznych osób zaangażowanych w modlitwę różańcową, na uwagę zasługuje Pani Krystyna Krawczyk. Dzięki jej staraniom, w latach osiemdziesiątych w nowo powstałej  parafii św. Michała  ubiegłego wieku, rozwinęła się ta forma zaangażowania w życie wspólnoty parafialnej. Dziś dzieło Żywego Różańca w naszej parafii obejmuje blisko 400 osób.

Zdjęcia z jubileuszu znajdziesz TUTAJ. 

W parafii św. Michała w Rzeszowie na przestrzeni lat, począwszy od 1981 roku powstało ponad 20 róż różańcowych. Pierwszą różą parafialną była Róża św. Anny Prorokini, założona przez ks. Franciszka Rząsę, jeszcze w Słocinie w 1970 r. Na czele tej Róży stała Krystyna Krawczyk. Po powstaniu kościoła św. Michała, Róża ta związała się z tą parafią.

W roku bieżącym Róża św. Anny obchodzi swoje pięćdziesięciolecie istnienia. W wywiadzie udzielonemu naszemu tygodnikowi P. Krystyna Krawczyk, która zapoczątkowała powstawanie Róż Różańcowych w naszej parafii, tak wspomina moc modlitwy różańcowej: „W 1949r. zostałam aresztowana przez UB za działalność podziemną w Armii Krajowej. Odebrano mi również torebkę, w której miałam różaniec. Kiedy przebywałam w celi zrobiłam sobie różaniec z chleba. Modlitwa różańcowa dodawała mi otuchy i nadziei. Kiedy cudem wyszłam z więzienia, pierwsze kroki skierowałam do kościoła farnego, aby przed obrazem Matki Najświętszej, na tym różańcu z chleba podziękować za otrzymaną wolność”.

W Różach panuje serdeczna, rodzinna atmosfera. Członkowie Róż pomagają sobie wzajemnie w trudnych sytuacjach, odwiedzają się w domach, modlą się o zdrowie, a także za zmarłych członków Róż. Wyrazem pamięci za zmarłych są zamawiane przez poszczególne Róże Msze św. Oprócz codziennej modlitwy różańcowej członkowie Róży prowadzą nabożeństwo różańcowe przed środową Mszą św. wieczorną. W  Wielkim Poście prowadzą adorację Najświętszego Sakramentu na Gorzkich Żalach i przy grobie Pańskim. Bracia różańcowi zaś noszą świece podczas procesji rezurekcyjnej.

Róże różańcowe poprzez swoją modlitwę i świadectwo są potężnym zapleczem duchowym dla parafii. Składamy serdeczne podziękowania za tysiące odmówionych Zdorwaś na przestrzeni tych dziesięcioleci. Życzymy, aby trud podejmowanej modlitwy w intencjach Ojca Świętego i naszej Parafii został wynagrodzony Bożym błogosławieństwem oraz wdzięcznością ze strony parafian.