STATYSTYKI

Licznik odwiedzin
1520689
Liczba wizyt dzisiaj : 87
Liczba wizyt wczoraj : 277
W tym miesiącu : 2267
W tym roku : 51739
Wszystkie wizyty : 1520689
Liczba odwiedzin dzisiaj : 427
Wszystkie odwiedziny : 221710
Online : 2

Boże Ciało

Oto Ja jestem z wami, przez wszystkie dni, aż do skończenia świata –  powiedział Jezus w dniu Wniebowstąpienia. Bóg jest zawsze miedzy nami. Zmartwychwstały Jezus, wstępując do nieba nie zostawia nas samymi. Jest pośród nas w Eucharystii- każdego dnia mogę patrzeć na Niego, adorować Go, spędzić z Nim, choć chwilę czasu na rozmowie o tym, czym żyję. Jest z nami w Słowie- czytając choćby jedno zdanie dziennie z Pisma Świętego, mogę usłyszeć Jego głos. Jest z nami także poprzez drugiego człowieka- małżonka, dziecko, przyjaciela, którzy są jego pomocnikami, i przypominają nam o Bogu, który JEST, bo to prawdziwe szczęście mieć Kogoś, Kogo interesuje jak mi minął dzień.

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przypominamy tą obecność Boga pośród nas. „Jestem” taki wygrawerowany napis po tabernakulum widziałem w kaplicy sióstr w rzeszowskim seminarium, i od tego momentu przeżywając Boże Ciało zawsze do tego wracam – powiedział ks. Dominik Kiełb, kaznodzieja tej uroczystości. Boże Ciało przypomina nam, że Jezus jest pośród nas rzeczywiście obecny i czeka na każdego z nas. Jestem i czekam – przypomniał homilista. Po Mszy świętej odbyła się procesja do czterech ołtarzy. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystej oprawy tego dnia: przygotowującym ołtarze, uczestnikom procesji oraz dzieciom za liczną obecność.

Serdecznie zapraszamy do udziału w procesjach w trakcie Oktawy. W dni powszednie po wieczornej Mszy św. o godz. 19:00. Zakończenie oktawy w czwartek o godz. 18:00.

Więcej zdjęć TUTAJ