STATYSTYKI

Licznik odwiedzin
1604919
Visit Today : 84
Visit Yesterday : 171
This Month : 4556
This Year : 49497
Total Visit : 1604919
Hits Today : 343
Total Hits : 545983
Who's Online : 5

Boże Ciało

Oto Ja jestem z wami, przez wszystkie dni, aż do skończenia świata –  powiedział Jezus w dniu Wniebowstąpienia. Bóg jest zawsze miedzy nami. Zmartwychwstały Jezus, wstępując do nieba nie zostawia nas samymi. Jest pośród nas w Eucharystii- każdego dnia mogę patrzeć na Niego, adorować Go, spędzić z Nim, choć chwilę czasu na rozmowie o tym, czym żyję. Jest z nami w Słowie- czytając choćby jedno zdanie dziennie z Pisma Świętego, mogę usłyszeć Jego głos. Jest z nami także poprzez drugiego człowieka- małżonka, dziecko, przyjaciela, którzy są jego pomocnikami, i przypominają nam o Bogu, który JEST, bo to prawdziwe szczęście mieć Kogoś, Kogo interesuje jak mi minął dzień.

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przypominamy tą obecność Boga pośród nas. „Jestem” taki wygrawerowany napis po tabernakulum widziałem w kaplicy sióstr w rzeszowskim seminarium, i od tego momentu przeżywając Boże Ciało zawsze do tego wracam – powiedział ks. Dominik Kiełb, kaznodzieja tej uroczystości. Boże Ciało przypomina nam, że Jezus jest pośród nas rzeczywiście obecny i czeka na każdego z nas. Jestem i czekam – przypomniał homilista. Po Mszy świętej odbyła się procesja do czterech ołtarzy. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystej oprawy tego dnia: przygotowującym ołtarze, uczestnikom procesji oraz dzieciom za liczną obecność.

Serdecznie zapraszamy do udziału w procesjach w trakcie Oktawy. W dni powszednie po wieczornej Mszy św. o godz. 19:00. Zakończenie oktawy w czwartek o godz. 18:00.

Więcej zdjęć TUTAJ