kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Adoracja żłóbka ze scholą św. Michała

W niedzielę, 30 stycznia, z inicjatywy scholi dorosłych św. Michała Archanioła odbyła się adoracja żłóbka połączona ze śpiewem kolęd.

Modlitwa wspólnym śpiewem kolęd była przeplatana fragmentami listu papieża Franciszka „Admirabile signum”. W wykonaniu scholi wybrzmiały takie kolędy jak Cicha noc, Narodził nam się Zbawiciel, Przybieżeli do Betlejem, Mizerna cicha. Adoracja żłobka to dobra okazja, aby jeszcze raz pochylić się nad tajemnicą Wcielenia. „Godny podziwu znak żłóbka, tak drogi chrześcijanom, zawsze budzi zadziwienie i zdumienie. Przedstawienie wydarzenia narodzin Jezusa oznacza zwiastowanie tajemnicy wcielenia Syna Bożego, z prostotą i radością. Żłóbek jest jakby żywą Ewangelią, która wypływa z kart Pisma Świętego. Kontemplując scenę Bożego Narodzenia, jesteśmy zaproszeni do duchowego wyruszenia w drogę, pociągnięci pokorą Tego, który stał się człowiekiem, aby spotkać każdego człowieka, i odkrywamy, że On nas miłuje tak bardzo, że jednoczy się z nami, abyśmy i my mogli się z nim zjednoczyć”- czytamy w liście Papieża Franciszka.

Boże Narodzenie, pokazało nam Boga, który zrobił wiele, aby być blisko człowieka. Teraz my, przez modlitwę, sakramenty, dobre uczynki robimy nasz krok w Jego stronę.

Wszystkim zaangażowanym w działalność scholi dziękujemy za przygotowanie wspólnego kolędowania oraz za stałą obecność w celebracjach liturgicznych w naszej Parafii.