kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30
18.00 (czas zimowy)
19.00 (po wielkanocny)

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00 (czas zimowy)
18.30 -19.00 (po wielkanocny)

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – Sobota

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Adwent – CZUWAJCIE

lijlijljiW kościele katolickim w niedzielę – 2 grudnia rozpoczął się ADWENT – pierwszy okres roku liturgicznego. Hasłem tego roku są słowa: „W mocy Bożego Ducha”. Jest to czas przygotowania do Bożego Narodzenia, jest to też okazja do tego, aby pomyśleć nad sensem swojego życia, sensem swoich codziennych zadań, które podejmujemy jak również czasem dzielenie się doświadczeniem wiary. Jednocześnie zauważamy, że ołtarz jest przyozdobiony jakby skromniej niż zwykle… Na widocznym miejscu znajduje się upleciony z zielonych gałązek wieniec, przyozdobiony czterema świecami, które będą zapalane w kolejne niedziele Adwentu. Pierwsza symbolizuje przebaczenie przez Boga grzechu nieposłuszeństwa Adamowi i Ewie. Druga – wiarę patriarchów Izraela w dar Ziemi Obiecanej. Trzecia – to symbol radości króla Dawida świętującego przymierze z Bogiem. W czwartą niedzielę Adwentu zapłoną już wszystkie cztery świece. Ostatnia czwarta świeca symbolizuje nauczanie proroków, zapowiadających przyjście Mesjasza i Jego królestwa. Zauważamy też fioletowe szaty liturgiczne i słyszymy pieśni stwarzające atmosferę powagi, zamyślenia i tęsknoty. Codziennie wieczorem sprawowane będą Roraty – Msze św. ze szczególnym wspomnieniem Matki Bożej, która niegdyś z wielką miłością oczekiwała na przyjście Zbawiciela. Symbolem Maryi obecnym w czasie nabożeństwa jest umieszczona w pobliżu ołtarza biała świeca z niebieską wstążką (zwana Roratką). Jest ona zapalana na czas Mszy świętej. Często dzieci przychodzą do Kościoła na roraty z własnymi lampionami, wewnątrz których umieszczone są świece. Zapraszamy na Msze św. Roratnie – w niedziele o godz. 7:00, w dni powszednie o godz. 18:00.

Adwent jest dobrym momentem do nawrócenia się. Powinna nam w tym okresie towarzyszyć nadzieja oparta na słowach Bożej obietnicy. Żyjmy więc w cichości i skupieniu, we wzajemnym poszanowaniu, aby nie zagłuszyć świętych kroków zbliżającego się do nas Boga.

Ewelina Nawacka