kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Boże Ciało 2021

W czwartek po niedzieli Trójcy Przenajświętszej Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną tradycyjnie Bożym Ciałem. Festum Eucharistiae – „święto Eucharystii”. Boże Ciało stwarza wspaniałą okazję do rozważania tajemnicy Eucharystii, jest okazją do zamanifestowania naszej wiary wobec Najświętszego Sakramentu.

W uroczystość Bożego Ciała przypadającą w tym roku 4 czerwca po Mszy św. o godz. 15:00, którą koncelebrowali kapłani posługujący w naszej Parafii pod przewodnictwem ks. Proboszcza Michała Batora z Kościoła Parafialnego wyruszyła procesja do 4 ołtarzy zbudowanych wokół świątyni. Zdjęcia znajdziesz TUTAJ. 

W wygłoszonej homilii ks. Prałat Stanisław Potera zwrócił uwagę na znaczenie Eucharystii jako środka budującego wspólnotę parafialną. Zachęcił, aby udział w Mszach świętych i przyjmowana Komunia św. były pomocą do budowania relacji zarówno z Bogiem jak i na płaszczyźnie ludzkiej. Bierzcie i jedźcie – słowa Jezusa z wieczernika, mówią nam gdzie jest źródło życia: w Eucharystii. Zatem jeśli chcemy mieć je w sobie, chcemy żyć Bogiem, przyjmujmy często komunię świętą – zachęcał.

Po Mszy św. rozpoczęła się procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trudno oprzeć się urokowi tych zbiorowych manifestacji wiary w Boga ukrytego w Hostii Świętej. Ulice i domy przystrojone, świeża wiosenna zieleń, mnóstwo kwiatów. Ołtarze, świece, sztandary, feretrony, obrazy, dzieci pierwszokomunijne w bieli, dziewczynki sypiące kwiaty. W centrum tego podniosłego świętowania jest On, Chrystus – ukryty w małym kawałku chleba