kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30
18.00 (czas zimowy)
19.00 (po wielkanocny)

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00 (czas zimowy)
18.30 -19.00 (po wielkanocny)

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – Sobota

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Boże Ciało

Oto Ja jestem z wami, przez wszystkie dni, aż do skończenia świata –  powiedział Jezus w dniu Wniebowstąpienia. Bóg jest zawsze miedzy nami. Zmartwychwstały Jezus, wstępując do nieba nie zostawia nas samymi. Jest pośród nas w Eucharystii- każdego dnia mogę patrzeć na Niego, adorować Go, spędzić z Nim, choć chwilę czasu na rozmowie o tym, czym żyję. Jest z nami w Słowie- czytając choćby jedno zdanie dziennie z Pisma Świętego, mogę usłyszeć Jego głos. Jest z nami także poprzez drugiego człowieka- małżonka, dziecko, przyjaciela, którzy są jego pomocnikami, i przypominają nam o Bogu, który JEST, bo to prawdziwe szczęście mieć Kogoś, Kogo interesuje jak mi minął dzień.

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przypominamy tą obecność Boga pośród nas. „Jestem” taki wygrawerowany napis po tabernakulum widziałem w kaplicy sióstr w rzeszowskim seminarium, i od tego momentu przeżywając Boże Ciało zawsze do tego wracam – powiedział ks. Dominik Kiełb, kaznodzieja tej uroczystości. Boże Ciało przypomina nam, że Jezus jest pośród nas rzeczywiście obecny i czeka na każdego z nas. Jestem i czekam – przypomniał homilista. Po Mszy świętej odbyła się procesja do czterech ołtarzy. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystej oprawy tego dnia: przygotowującym ołtarze, uczestnikom procesji oraz dzieciom za liczną obecność.

Serdecznie zapraszamy do udziału w procesjach w trakcie Oktawy. W dni powszednie po wieczornej Mszy św. o godz. 19:00. Zakończenie oktawy w czwartek o godz. 18:00.

Więcej zdjęć TUTAJ