kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30
18.00 (czas zimowy)
19.00 (po wielkanocny)

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00 (czas zimowy)
18.30 -19.00 (po wielkanocny)

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – Sobota

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

W KRZYŻU CIERPIENIE, W KRZYŻU ZBAWIENIE… – DROGA KRZYŻOWA

„…Krzyż dla mnie pewnym zbawieniem. Krzyż zawsze uwielbiam. Krzyż Pański ze mną. Krzyż dla mnie ucieczką…” (św. Tomasz z Akwinu)

DSC00024Tradycyjnie w naszym Kościele w niedzielę poprzedzającą święto Podwyższenia Krzyża św. odbyła się Droga Krzyżowa. Po Mszy św. o godz. 17:00 w blasku zachodzącego słońca rozpoczęła się procesja Drogi Krzyżowej, w której wzięli udział licznie zgromadzeni parafianie wraz z naszymi księżmi. Nabożeństwu przewodniczył nasz rodak – Ks. Mariusz Siniak, obecnie proboszcz w Wielopolu Skrzyńskim. Procesja przeszła z pod Kościoła Ul. Św. Michała, Al. Niepodległości i zakończyła się na Rondzie gdzie stoi Krzyż Jubileuszowy. Intencją nabożeństwa w tym roku była 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Teksty czytane przy poszczególnych stacjach Drogi Krzyżowej przypomniały nam o  konieczności podejmowania krzyża każdego dnia naszego życia. Chrystus bowiem biorąc krzyż na swoje ramiona dobrze wiedział co go czeka, miał świadomość, że nie będzie mu łatwo, lecz nie zawahał się nawet przez chwilę i dzięki temu dokonał dzieła odkupienia każdego z nas. Podczas procesji Krzyż nieśli: Młodzież, Rodziny i Rycerze Św. Michała. SiostraDSC00068 Jolanta śpiewem odpowiednich pieśni ubogaciła tą uroczystość, a licznie zgromadzeni parafianie włączyli się do śpiewu. Na zakończenie każdy z nas patrząc na ten KRZYŻ mógł sobie uświadomić jak wielką tajemnicę kryje ten znak i jak ważną rolę pełni w naszym życiu. Jego znaczenie staje się szkołą życia dla nas chrześcijan widzących w nim ostateczne zwycięstwo dobra nad złem.

Ewelina Nawacka