kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Gdzie są moje korzenie? Słowo dla starszych i młodszych

„Katecheza dla tych młodszych i starszych” to cotygodniowe homilie z udziałem dzieci, które paradoksalnie nie są ich jedynymi adresatami. Rodzinna 12-stka – jak mówią niektórzy, to propozycja i pomoc między innymi dla samych rodziców, do katechezy domowej.  

Dzięki dzieciom uczymy się siebie, poznajemy siebie, ale też zyskujemy możliwość uproszczenia naszej duchowości i zaczerpnięcia prostoty do relacji z innymi i Bogiem. Czasami w codzienności dzieciaki dają rodzicom niezłe kazania, które może nie są poparte przypisami do wielkich ksiąg, ale trafiają w serce i mają moc, by je zmieniać.

Podczas ostatniej katechezy, wygłoszonej przez ks. Jakuba, tematem przewodnim było drzewo i jego korzenie. W nawiązaniu do pierwszego czytania, kaznodzieja zauważył, że” prorok Jeremiasz pokazuje nam przy pomocy obrazu drzewa, że możemy wybrać drogę przekleństwa albo błogosławieństwa. Podobnie jak gleba dla drzewa, tak nasz stosunek do Boga, może sprawić, że będziemy pełni życia, albo uschniemy. Albo uschniemy, albo zakwitniemy. Gwarancją przetrwania suszy jest bycie przy Bogu i człowieku. Nie odcinać się od Boga! Szukaj owoców! – zachęcał. Warto pomyśleć: Czy Bóg jest dla nas nadzieją; czy ufamy mu? I czy widzimy szczęście w życiu – to, które nam się nie przeterminuje: miłość, współmałżonka, dziecko, sukces, Boga. Dla czego albo kogo wstaję rano? – pytał.

Zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku, do udziału w niedzielnych katechezach dla tych młodszych i starszych.