STATYSTYKI

Licznik odwiedzin
1645702
Visit Today : 27
Visit Yesterday : 141
This Month : 5868
This Year : 5868
Total Visit : 1645702
Hits Today : 100
Total Hits : 698419
Who's Online : 2

Liturgiczna Służba Ołtarza

Spotkania formacyjne od 20 października odbywają się za pomocą aplikacji Teams Nasz kod zespołu to v4xl1dl

Ministranci – tak popularnie nazywa się chłopców stojących wokół ołtarza. Liturgiczna Służba Ołtarza (taka jest pełna nazwa), w swoich szeregach ma chłopców po Pierwszej Komunii Świętej wzwyż (nie ma górnej granicy wieku).

Nasza grupa liczy ok 30 osób, opiekunem jest ks. Jakub Oczkowicz i pomagają mu animatorzy. Prowadzimy cotygodniowe spotkania formacyjne w ramach 3 grup: I grupa – kandydaci; II grupa – ministranci z klas IV – VI; III grupa – ministranci i lektorzy od 1 kl gim.

Jak mówi samo słowo ministrant to sługa, takie jest bowiem znaczenie łacińskiego słowa z jakiego się wywodzi. Na co dzień usługujemy kapłanowi podczas Mszy św., nabożeństw i innych sakramentów. Naszym zadaniem jest posługa przy księdze, krzyżu, kadzidle, kielichu, ampułkach, świecach. Lektorzy natomiast posługują czytając Słowo Boże, wezwania Modlitwy Powszechnej, mogą śpiewać psalmy, być akolitami, komentatorami i kantorami.

W czasie każdego roku oprócz obowiązków do których należy służenie raz w tygodniu, służenie w niedzielę (co tydzień o innej godzinie), w święta i uroczystości parafialne, uczestnictwo w cotygodniowych zbiórkach. Mamy także możliwość uczestnictwa w wspólnych wycieczkach, ogniskach oraz wyjazdach na wakacyjne turnusy. Na wakacjach można, poznać nowych kolegów, nowe miejsca, aktywnie można tam spędzić czas.

Być ministrantem to zaszczyt, ale i zobowiązanie do tego by być dobrym synem, bratem, kolegą. Należy pamiętać by nie wstydzić się Jezusa.

Zapraszamy aby do nas dołączyć ,
Chrystus zaprasza wszystkich,
by stanęli przy Jego ołtarzu.

AKTUALNOŚCI LSO

DPLT

DZIEŃ PASJONATA LITURGII IV

Moi drodzy! W dniach 25-26 V 2018 kolejny Dzień Pasjonata Liturgii w Czarnej Sędziszowskiej (Dom KANA). Mam nadzieję, że wszyscy dopiszecie. Zgody dla rodziców składamy do czwartku. Koszt: 60 zł. Trzeba wziąć śpiwór. Zapraszam! ZGODA  

Czytaj więcej »
log

POSŁUGA – KWIECIEŃ 2018

POSŁUGA – KWIECIEŃ 2018 Informuję, że w tym miesiącu szczególnie będzie sprawdzana posługa i obecnośc na zbiórkach. Następuje weryfikacja wszystkich ministrantów. Będący „pod kreską” od dłuższego czasu nie będą mogli wziąć udziału w wyjściach okolicznościowych i wyjeździe do Czarnej. To ostatni pełny miesiąc służenia przed wakacjami. LSO TO PRZEDE WSZYSTKIM SŁUŻBA! WERYFIKACJA POSŁUGI LSO 2017/2018  

Czytaj więcej »
log

TURNUSY WAKACYJNE!

Przed nami wakacje , czas zasłużonego odpoczynku ,dlatego już dziś zachęcamy do rezerwacji miejsc na wakacyjnych turnusach Liturgicznej Służby Ołtarza diecezji rzeszowskiej. Do wyboru jest 9 turnusów w Kotani ( 3 turnus dla DSM i 9 dla kandydatów na animatorów – Weryfikacja) oraz 8 turnusów w Zaczerniu (5 i 7 turnus DSM) ,turnusy w Zaczerniu są połączone z kursem pływania ,są też turnusy bez basenu, szczegóły na stronie przy zapisach. Rezerwacje można

Czytaj więcej »
SALA BALON LSO 24.04.18

NOWA SALA Z LSO

LSO „JUNIOR” ZMIENIA HALĘ Podczas, gdy starsi ministranci i lektorzy oraz młodzież z KSM grają nieprzerwanie w hali sportowej Instytutu Teologiczno-Pastoralnego (Seminarium), młodsza część LSO po zimie przechodzi do nowej hali przy SP Nr 21. Więcej miejsca, więcej biegania, więcej wysiłku, ale i więcej frajdy. Czy wpłynie to na większe zgranie i gorliwość ministrantów? Skoro na salę mogą wejść tylko ci, którzy wypełnili swój dyżur w minionym tygodniu, można mieć nadzieję,

Czytaj więcej »
GRILL KSM OAZA LSO 21.04.18

BYĆ RAZEM

Kontynuacją uroczystych obchodów 25-lecia KSM naszej diecezji w naszej parafii był wspólny grill dla dzieci i młodzieży z grup KSM, OAZY i LSO. Wystarczy być razem, by odczuć siłę wspólnoty i jej przyciąganie. Czy to wspólna modlitwa, czy jedzenie… niech nas jednoczą w jednej parafii, na chwałę Boga. „Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie” (1Kor 10,31).

Czytaj więcej »