STATYSTYKI

Licznik odwiedzin
1645702
Visit Today : 27
Visit Yesterday : 141
This Month : 5868
This Year : 5868
Total Visit : 1645702
Hits Today : 91
Total Hits : 698410
Who's Online : 1

Liturgiczna Służba Ołtarza

Spotkania formacyjne od 20 października odbywają się za pomocą aplikacji Teams Nasz kod zespołu to v4xl1dl

Ministranci – tak popularnie nazywa się chłopców stojących wokół ołtarza. Liturgiczna Służba Ołtarza (taka jest pełna nazwa), w swoich szeregach ma chłopców po Pierwszej Komunii Świętej wzwyż (nie ma górnej granicy wieku).

Nasza grupa liczy ok 30 osób, opiekunem jest ks. Jakub Oczkowicz i pomagają mu animatorzy. Prowadzimy cotygodniowe spotkania formacyjne w ramach 3 grup: I grupa – kandydaci; II grupa – ministranci z klas IV – VI; III grupa – ministranci i lektorzy od 1 kl gim.

Jak mówi samo słowo ministrant to sługa, takie jest bowiem znaczenie łacińskiego słowa z jakiego się wywodzi. Na co dzień usługujemy kapłanowi podczas Mszy św., nabożeństw i innych sakramentów. Naszym zadaniem jest posługa przy księdze, krzyżu, kadzidle, kielichu, ampułkach, świecach. Lektorzy natomiast posługują czytając Słowo Boże, wezwania Modlitwy Powszechnej, mogą śpiewać psalmy, być akolitami, komentatorami i kantorami.

W czasie każdego roku oprócz obowiązków do których należy służenie raz w tygodniu, służenie w niedzielę (co tydzień o innej godzinie), w święta i uroczystości parafialne, uczestnictwo w cotygodniowych zbiórkach. Mamy także możliwość uczestnictwa w wspólnych wycieczkach, ogniskach oraz wyjazdach na wakacyjne turnusy. Na wakacjach można, poznać nowych kolegów, nowe miejsca, aktywnie można tam spędzić czas.

Być ministrantem to zaszczyt, ale i zobowiązanie do tego by być dobrym synem, bratem, kolegą. Należy pamiętać by nie wstydzić się Jezusa.

Zapraszamy aby do nas dołączyć ,
Chrystus zaprasza wszystkich,
by stanęli przy Jego ołtarzu.

AKTUALNOŚCI LSO

WSD SIATKA

KSM I LSO – SPORT

Wiosna zawitała już na całego. Gdziekolwiek się nie udać, można zobaczyć biegających, szusujących na rowerach, jeżdżących na deskach i wszystkim co ma kółka. Jednym słowem – sport wyszedł w pełni na ulice i place Rzeszowa. Także w naszej parafii jest to widoczne.     Trudno zamknąć w salach i domu parafialnym dzieci i młodzież, gdy na zewnątrz tak pięknie. Dlatego obok formacji jest coraz więcej ruchu. W poniedziałek ministranci i kandydaci rozegrali

Czytaj więcej »
dzieki

PODZIĘKOWANIA LSO

Za Waszą posługę podczas Triduum Sacrum, niezależnie od tego, czy była to bardzo angażująca posługa ceremoniarza, czy zwykła obecność przy ołtarzu. Liczę na Was nadal! Odpocznijcie, by służyć jeszcze gorliwiej.

Czytaj więcej »
WIELKI CZWARTEJ LSO 2018

LSO MSZA KRZYŻMA 2018

29.03.2018 LSO NA MSZY KRZYŻMA I W WSD W Wielki Czwartek w Mszy Krzyżma św. w kościele katedralnym w Rzeszowie wraz z licznie zgromadzonymi księżmi i Liturgiczną Służbą Ołtarza oraz Dziewczęcą Służb Maryjną, uczestniczyli także ministranci i lektorzy z naszej Parafii. Odnowli swoje przyrzeczenia i mogli zobaczyć jedyne w roku obrzędy błogosławieństwa olejów katechumenów i chorych oraz konsekracji krzyżma. Następnie odwiedzili Wyższe Seminarium Duchowne, które w ten dzień otwiera swoje drzwi

Czytaj więcej »
triduum paschalne

TRIDUUM LSO 2018

21.03.2018 OGŁOSZENIA SUPER WAŻNE 1. Wyjście na Mszę Krzyżma św. w Wielki Czwartek punktualnie o godz. 9:00 spod kościoła. To dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa, a więc i Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszam! 2. ZBIÓRKA DLA WSZYSTKICH MINISTRANTÓW I LEKTORÓW PRZED TRIDUUM SACRUM W WIELKI CZWARTEK O 13:00. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA 3. ASYSTY NA TRIDUUM SACRUM: WIELKI CZWARTEK WIELKI PIATEK WIELKA SOBOTA WIELKA NIEDZIELA  

Czytaj więcej »