kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30
18.00 (czas zimowy)
19.00 (po wielkanocny)

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00 (czas zimowy)
18.30 -19.00 (po wielkanocny)

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – Sobota

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Liturgiczna Służba Ołtarza

Spotkania formacyjne od 20 października odbywają się za pomocą aplikacji Teams Nasz kod zespołu to v4xl1dl

Ministranci – tak popularnie nazywa się chłopców stojących wokół ołtarza. Liturgiczna Służba Ołtarza (taka jest pełna nazwa), w swoich szeregach ma chłopców po Pierwszej Komunii Świętej wzwyż (nie ma górnej granicy wieku).

Nasza grupa liczy ok 30 osób, opiekunem jest ks. Jakub Oczkowicz i pomagają mu animatorzy. Prowadzimy cotygodniowe spotkania formacyjne w ramach 3 grup: I grupa – kandydaci; II grupa – ministranci z klas IV – VI; III grupa – ministranci i lektorzy od 1 kl gim.

Jak mówi samo słowo ministrant to sługa, takie jest bowiem znaczenie łacińskiego słowa z jakiego się wywodzi. Na co dzień usługujemy kapłanowi podczas Mszy św., nabożeństw i innych sakramentów. Naszym zadaniem jest posługa przy księdze, krzyżu, kadzidle, kielichu, ampułkach, świecach. Lektorzy natomiast posługują czytając Słowo Boże, wezwania Modlitwy Powszechnej, mogą śpiewać psalmy, być akolitami, komentatorami i kantorami.

W czasie każdego roku oprócz obowiązków do których należy służenie raz w tygodniu, służenie w niedzielę (co tydzień o innej godzinie), w święta i uroczystości parafialne, uczestnictwo w cotygodniowych zbiórkach. Mamy także możliwość uczestnictwa w wspólnych wycieczkach, ogniskach oraz wyjazdach na wakacyjne turnusy. Na wakacjach można, poznać nowych kolegów, nowe miejsca, aktywnie można tam spędzić czas.

Być ministrantem to zaszczyt, ale i zobowiązanie do tego by być dobrym synem, bratem, kolegą. Należy pamiętać by nie wstydzić się Jezusa.

Zapraszamy aby do nas dołączyć ,
Chrystus zaprasza wszystkich,
by stanęli przy Jego ołtarzu.

AKTUALNOŚCI LSO

WIELKI CZWARTEJ LSO 2018

LSO MSZA KRZYŻMA 2018

29.03.2018 LSO NA MSZY KRZYŻMA I W WSD W Wielki Czwartek w Mszy Krzyżma św. w kościele katedralnym w Rzeszowie wraz z licznie zgromadzonymi księżmi i Liturgiczną Służbą Ołtarza oraz Dziewczęcą Służb Maryjną, uczestniczyli także ministranci i lektorzy z naszej Parafii. Odnowli swoje przyrzeczenia i mogli zobaczyć jedyne w roku obrzędy błogosławieństwa olejów katechumenów i chorych oraz konsekracji krzyżma. Następnie odwiedzili Wyższe Seminarium Duchowne, które w ten dzień otwiera swoje drzwi

Czytaj więcej »
triduum paschalne

TRIDUUM LSO 2018

21.03.2018 OGŁOSZENIA SUPER WAŻNE 1. Wyjście na Mszę Krzyżma św. w Wielki Czwartek punktualnie o godz. 9:00 spod kościoła. To dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa, a więc i Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszam! 2. ZBIÓRKA DLA WSZYSTKICH MINISTRANTÓW I LEKTORÓW PRZED TRIDUUM SACRUM W WIELKI CZWARTEK O 13:00. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA 3. ASYSTY NA TRIDUUM SACRUM: WIELKI CZWARTEK WIELKI PIATEK WIELKA SOBOTA WIELKA NIEDZIELA  

Czytaj więcej »
947757488

19.03.2018 ZBIÓRKA W DRODZE DO TRIDUUM SACRUM

19.03.2018 ZBIÓRKA W DRODZE DO TRIDUUM SACRUM Zapraszam jutro po Mszy św. wszystkich lektorów, animatorów i starszych ministrantów (od 7 kl. SP) na zbiórkę LSO. Będziemy ustalać posługi podczas Triduum Sacrum. Jeśli kogoś nie będzie i tak może zostać uwzględniony w asyście. Proszę o odpowiedzialność. Przed nami najważniejszy czas roku liturgicznego…  

Czytaj więcej »
JADWIGAMICHAŁ2018

SPARING MICHAŁ-JADWIGA 2018

13.03.2018 PRZYJACIELSKIE STARCIEMICHAŁ vs. JADWIGA Wtorkowy wieczór był bardzo bogaty w wielkie emocje sportowe. Długo wyczekiwane spotkanie ministrantów dwóch sąsiednich parafii doszło w końcu do skutku. Chłopcy, którzy znają się ze szkół i podwórek, mogli pokazać swoje zdolności. Liturgiczna Służba Ołtarza parafii św. Michała Archanioła i parafii św. Jadwigi Królowej rozegrała towarzyski mecz w sali gimnastycznej SP Nr 21 na ul. Miodowej. Dziękujemy za mecz pełny wrażeń! Pozostaje mieć nadzieję, że

Czytaj więcej »
log

ZMIANA TERMIN ZBIÓREK LSO SENIOR!

04.03.2018 ZMIANA TERMIN ZBIÓREK LSO SENIOR! Uwaga: W związku z brakiem możliwości uczestnictwa wielu z Was czwartkowych zbiórkach dla najstarszych, po uzgodnieniu, zmieniamy spotkania na wtorek po Mszy św. wieczorowej. Najbliższa 13 marca. Zapraszam!  

Czytaj więcej »
the ball stadion football the pitch 47730

A MOŻE SPARING Z LSO PARAFII ŚW. JADWIGI?

04.03.2018 A MOŻE SPARING Z LSO PARAFII ŚW. JADWIGI? Odnośnie piłki we wtorek o 18:50. W najbliższy (6.03.) nie będzie, gdyż drugi raz z kolei naszym sąsiadom odmówiono sali, więc oni zagrają. Natomiast 13 gramy prawdopodobnie z nimi sparing. Dam znać, gdy ustali się reszta szczegółów.  

Czytaj więcej »