kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Kandydaci do bierzmowania otrzymali krzyże

W bieżącym tygodniu, przygotowujący się do sakramentu bierzmowania podczas Mszy św. otrzymali pobłogosławione krzyże, które zostały im nałożone przez rodziców.

W trakcie homilii, ks. Michał Bator – proboszcz tutejszej parafii, nawiązując do odczytanych czytań mszalnych, aby wśród wszystkich spraw domagających się naszej uwagi: praca, wspólnota zakonna, apostolstwo, znaleźć czas dla budowania i pielęgnowania więzi rodzinnych. „Nie dopuść, byś był gościem w własnym domu czy wspólnocie” – zachęcał. „Przyjmując krzyż – znak naszej wiary, godzimy się na obecność Boga w naszym życiu, co niesie za sobą konkretne konsekwencje” – przypomniał. Zachęcając młodych do pozostania we wspólnocie Kościoła, także po przyjęciu bierzmowania, zaznaczył, że jedynie doświadczenie spotkania z Panem, kształtuje nas na Apostołów.

Przygotowanie do sakramentu bierzmowania odbywa się w naszej parafii według cyklu dwuletniego. Pierwszy etap, to okres formacji katechetycznej oraz formacji własnej poprzez udział w Mszach św., comiesięczną spowiedź oraz uczestnictwo w nabożeństwach okresowych. Przygotowanie bezpośrednie młodzież bądź osoby dorosłe rozpoczynają na rok przez przyjęciem sakramentu. Katechezy dla kandydatów do bierzmowania odbywają się dwa razy w miesiącu. Młodzież podzielona jest na dwie grupy. W ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania, kandydaci uczestniczą między innymi w celebracjach liturgicznych takich jak: włączenie do grona kandydatów do sakramentu, celebracji modlitwy Ojcze nasz, Słowa Bożego – gdzie otrzymują swoje egzemplarze Pisma świętego, w tym roku dla każdego ufundowane przez anonimowego ofiarodawcę,  sakramentu pokuty i pojednania czy odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

Koordynacją i przebiegiem formacji młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania zajmuje się ks. Czesław Matuła.

Sakramentu bierzmowania naszym parafianom udzieli ks. biskup Ordynariusz Jan Wątroba, 16 marca bieżącego roku. Kandydatów obejmijmy nasza modlitwą.

Kandydatów do sakramentu bierzmowania obejmijmy nasza modlitwą. (jo)

Fot. Par.