kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Peregrynacja MB Fatimskiej

We wtorek, 31 maja w naszej parafii rozpoczęła się Adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z peregrynacją figury MB Fatimskiej z okazji 30-lecia Diecezji Rzeszowskiej. Adoracja została zakończona uroczystą Mszą św. 1 czerwca.

Peregrynacja MB Fatimskiej została zainicjowana przez członków Męskiej Grupy, która co miesiąc organizuje męski różaniec ulicami miasta Rzeszowa. Odbywa się w tych parafiach, w których trwa diecezjalna adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczęta w 2005 roku. Peregrynacja rozpoczęła się w piątek 25 marca w parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle.

Przesłanie Matki Bożej z Fatimy, skłania Kościół do ponownego zwrócenia się z modlitwą do jej Niepokalanego Serca. W liście pasterskim zapowiadającym peregrynację ordynariusz rzeszowski bp. Jan Wątroba przypomniał słowa modlitwy, którą odmawiały przed objawieniami Łucja, Hiacynta i Franciszek. A brzmiały one tak: „O Mój Boże, wierzę w Ciebie, wielbię Ciebie, ufam Tobie i kocham Cię. Błagam Cię o przebaczenie dla tych, którzy nie wierzą w Ciebie, nie wielbią Cię, nie ufają Tobie i nie kochają Cię”.– Przypomnienie tego ponadczasowego przesłania wydaje się być koniecznością w dzisiejszym świecie. Nikt z nas nie jest w stanie naprawić od razu całego świata, ale każdy z nas może postarać się o przemianę własnego życia, poprawę osobistej relacji z Bogiem i drugim człowiekiem – pisał ordynariusz rzeszowski ks. bp Jan Wątroba.

Do naszej parafii figura Matki Bożej przybyła w asyście Rycerstwa św. Michała Archanioła we wtorek 31 maja.