kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Pięćdziesiąt lat minęło…
w służbie Bogu i Kościołowi (1974 – 2024)

ks-Stanislaw-Potera„Panie Jezu Ty wybrałeś Twojego kapłana Stanisława i posłałeś go by głosił Twoje Słowa i działał w Twoje Imię. Wielbimy Cię i dziękujemy za tak wielki dar dla Twojego Kościoła, prosimy Cię, abyś go napełnił ogniem Twojej Miłości, aby jego posługa objawiała Twoją obecność w Kościele. A ponieważ jest tylko kruchym naczyniem, prosimy by Twoja Moc jaśniała poprzez jego słabość. Daj, aby pośród utrapień i pokus nigdy nie był zmiażdżony, w wątpliwościach, nie był pozbawiony nadziei, a w prześladowaniach nigdy nie był opuszczony. Natchnij go poprzez modlitwę każdego dnia do życia tajemnicą Twojej Śmierci i Zmartwychwstania. W czasie słabości poślij mu Twojego Ducha, aby pomógł mu wielbić Ojca Niebieskiego i modlić się za grzeszników. Połóż Twoje Słowa na jego wargi, aby mógł nieść Dobrą Nowinę ubogim i uzdrowienie złamanym na duchu. Niech dar Maryi, Twojej Matki dla umiłowanego ucznia, będzie Twoim darem dla jego kapłaństwa. Niech ta, która uformowała Twoje człowieczeństwo ukształtuje go na Twoje Boskie podobieństwo, przez moc Twojego Ducha, na chwałę Boga Ojca.”

Wdzięczni parafianie

 

1-ks-Stanislaw-Potera

Ks. Stanisław Potera urodził się 29 czerwca 1950 r. w Żmigrodzie w rodzinie Pawła i Heleny z domu Klimczak. Po zdaniu matury w 1968 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Żmigrodzie wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, gdzie w latach 1968-1974 przy-gotował się do posługi kapłańskiej.

Świecenia kapłańskie przyjął 15 czerwca 1974 r. w kościele o. Franciszkanów w Jaśle z rąk bp. Stanisława Jakiela. W latach 1994-1978 był wikariuszem w parafii Lubenia, a w latach 1978-1981 był wikariuszem w parafii pod wezwaniem św. Józefa w Rzeszowie. 15 czerwca 1981 r. ks. S. Potera został mianowany rektorem kaplicy na Osiedlu Mieszka I w Rzeszowie na terenie parafii Słocina, a 22 czerwca 1982 r. bp I. Tokarczuk powierzył zarząd nowo powstałej parafii.
Zaangażowanie i umiejętne kierowanie pracami, głownie osobisty wkład w prace i życzliwość i troska o wszystkich pracujących wzbudziły uznanie dla ks. Potery. Dalsze lata pracy kapłańskiej ks. Potery przyniosły nowe obowiązki duszpasterskie. 14 września 1994 został mianowany przez bp. K. Górnego duszpasterzem  Stowarzyszenia Civitas Christiana w Rzeszowie. Z chwilą powołania Akcji Katolickiej Diecezji Rzeszowskiej 2 czerwca 1995 r. ks. Potera został pierwszym asystentem diecezjalnym tego Stowarzyszenia. Innymi zadaniami była opieka nad Caritas Sacerdotalis Diecezji Rzeszowskiej oraz posługa spowiednika w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie.

3-ks-Stanislaw-PoteraOrganizacja duszpasterstwa parafialnego i budowa Kościoła zostały docenione odznaczeniami kościelnymi: 7 września 1984 tytułem Expositorum Canonicale (EC), 6 stycznia 2000 powołany do gro-na kanoników gremialnych kapituły Katedralnej w Rzeszowie, 18 stycznia 2001 r. został odznaczony tytułem Kapelana honorowego Ojca Świętego wydanego przez Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej.

Ks. S. Potera zapisuje się w historię parafii jako duszpasterz życzliwy, otwarty, umiejący nawiązać współpracę z ludźmi. Jest nie tylko budowniczym kościoła materialnego, ale także duchowego w parafii św. Michała Archanioła w Rzeszowie.

 

Źródło:
„Historia parafii św. Michała Archanioła w Rzeszowie w latach 1980-2005” str. 79-82.
Foto: Jacek Stankiewicz