kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30
18.00 (czas zimowy)
19.00 (po wielkanocny)

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00 (czas zimowy)
18.30 -19.00 (po wielkanocny)

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – Sobota

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Procesja Archanielska

„Oto ja posyłam Anioła przed tobą, Aby cię strzegł w czasie twojej drogi..”

W niedzielę  27 września o godz. 17 odbyła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył oraz homilię wygłosił ks. dr Marek Story – kanclerz Kurii diecezjalnej w Rzeszowie. Największą tragedią człowieka jest utrata poczucia grzechu – przywołując słowa Papieża Piusa XII, wypowiedziane zaraz po zakończeniu II Wojny Światowej –  homileta dodał, że słowa te, nie straciły nic na wartości. Nasze wnętrze promieniuje na zewnątrz, dlatego obojętność na sprawy duchowe ma swoje konsekwencje w życiu codziennym – przypomniał kaznodzieja. Zachęcił do podejmowania wysiłku w rozwijaniu swojej wiary poprzez Spowiedź świętą, Eucharystię oraz osobistą modlitwę, ponieważ Bogu i człowiekowi, dobrze jest być ze sobą razem.

Po Mszy świętej rozpoczęła się Procesja Archanielska, która przeszła od Kościoła Parafialnego ulicą św. Michała Archanioła, Paderewskiego i zakończyła się przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa, przy ul. Ossolińskich. W procesji wzięli udział Parafianie, członkowie duszpasterstw naszej wspólnoty: Rycerstwo św. Michała Archanioła, Liturgiczna Służba Ołtarza, Schola (POSŁUCHAJ) i Chór parafialny oraz mieszkańcy miasta Rzeszów.

W czasie procesji za wstawiennictwem naszego patrona i chórów anielskich poprzez modlitwę Koronką Uwielbienia wypraszaliśmy łaski u Boga. Procesja zakończyła się przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na zakończenie Ks. dr Marek Story odczytał „Akt oddania się Św. Michałowi Archaniołowi” powierzając wszystkich zgromadzonych, naszą wspólnotę parafialną, nasze rodziny i wszystkich gości. Udział w procesji był publicznym wyznaniem naszej wiary, znakiem uwielbienia Boga, uproszenia opieki Bożej za pośrednictwem naszego patrona Św. Michała Archanioła.

Więcej zdjęć znajdziesz TUTAJ 

Homilia – Procesja Archanielska