kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Procesja Archanielska Rozpoczęcie Odpustu Parafialnego

Odpust parafialny jest doroczną uroczystością rodziny parafialnej związaną ze świętem patronalnym parafii lub kościoła. W naszej wspólnocie ten dzień przypada 29 września we wspomnienie świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Centralny dzień odpustu jakim była uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bpa Mariana Rojka w środowy wieczór poprzedziło Triduum Odpustowe.

W niedzielę, 26 września uroczystą Mszą święta o godzinie 17:00 pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Gołąbka rozpoczęliśmy tegoroczny odpust ku czci św. Michała Archanioła w naszej Parafii. W homilii ks. Prałat Stanisław Potera – Pierwszy Proboszcz tutejszej parafii nawiązał do wydarzeń sprzed 40-laty, kiedy to w piątkowy wieczór, na placu kościelnym rozpoczęła się budowa kościoła. W kronice parafialnej możemy pod datą 27 września przeczytać: W niedzielę dnia 27 września ’81 roku, o godzinie 10:00 pod krokwiami nowej świątyni odbyła się uroczysta Msza święta koncelebrowana, której przewodniczył ks. Stanisław Folta proboszcz parafii Staromieście. Ks. Dziekan Stanisław Mac proboszcz parafii Nowe Miasto dokonał poświęcenia placu budowy. Dzięki ofiarnej pracy mieszkańców tutejszej parafii, w ciągu niespełna dwóch dni stanęły i wiązanie dachowe nowej świątyni. Po Mszy św. odbyła się procesja archanielska z figurą św. Michała Archanioła, która zakończyła się przy figurze NSPJ przy ulicy Ossolińskich. W czasie procesji za wstawiennictwem naszego Patrona i Chórów anielskich poprzez modlitwę Koronką Uwielbienia Boga wypraszaliśmy łaski u Boga, potrzebne naszej Parafii. Jest to jedno z wydarzeń wyróżniających naszą parafię na tle innych. Dla wielu być może nie znane.

Takie były początki naszej wspólnoty. Jednak nie pozostajemy jedynie we wspomnieniach. Rzeczywistość stawia przed naszą wspólnotą nowe wyzwania. Duszpasterstwo tutejszej Parafii – stara się odpowiedzieć na potrzeby wiernych parafian, aby budować już nie kościół z cegieł, ale żywy Kościół – który stanowią wszyscy Parafianie i sympatycy naszej wspólnoty.

Warto rozwinąć swoją przyjaźń z Aniołami – towarzyszą nam nie tylko w czasie dzieciństwa – ale przez całe życie. A św. Michał Archanioł (patron Kościoła Świętego, czyli nas – ludu bożego) niech nas bierze pod swoje skrzydła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem św. Michała Archanioła w każdy wtorek pół godziny przed Mszą świętą, a w I Wtorki miesiąca na uroczyste nabożeństwo ku Jego czci.