kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Przyjmij znamię Ducha Świętego – bierzmowanie 2022

W środę, 16 marca ks. bp Jan Wątroba – Ordynariusz rzeszowski udzieli młodzieży przygotowującej się przy naszej parafii Sakramentu Bierzmowania.

W homilii, nawiązując do wyrażonego przez kandydatów pragnienia przyjęcia sakramentu, ks. Biskup zwrócił uwagę na prośbę o Ducha Świętego, który ma ich umocnić do mężnego wyznawania wiary. „Stanąć przed Bogiem w pokorze, to znaczy ze świadomością swojej słabości. Słabości, którą jest w stanie umocnić tylko Bóg swoimi drami.”

Otrzymany Dar Ducha Świętego umacnia wiernych do świadectwa o Jezusie: Jego męce, śmierci i zmartwychwstaniu, tak, aby według słów Apostoła, nasze życie było w każdym miejscu dobrą wonią Jezusa. Wierni, odrodzeni przez chrzest, zostają umocnieni przez sakrament bierzmowania i w Eucharystii otrzymują pokarm życia wiecznego. W ten sposób przez sakramenty inicjacji chrześcijańskiej osiągają skarby życia Bożego i postępują w doskonałej miłości.