kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Słowo miłość może pisać historię mojego życia

W środę, 25 maja w Sanktuarium św. Józefa w Rzeszowie (Staromieście)  odbyła się kolejna Msza św. z prośbą o ”Dobrego męża i dobrą żonę”. Organizatorami wydarzenia było Koło Akademickie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy Uniwersytecie Rzeszowskim.

Propozycja takiej intencji modlitewnej wyszła od samych studentów. Zaproszenie do wspólnej modlitwy skierowane jest do wszystkich, którzy pragną się modlić w tej intencji, a także za swoich bliskich, przyjaciół i za siebie o cechy i cnoty, które pozwolą w przyszłości być lepszymi małżonkami. Msze św. odbywają się średnio, co trzy miesiące. Modlitwę poprowadzą studenci z Koła Akademickiego KSM. Po Eucharystii była okazja do spotkania, rozmowy i bliższego poznania się podczas potańcówki zorganizowanej w domu parafialnym.

Homilię wygłosił ks. Jakub Oczkowicz. Nawiązując do I czytania zauważył, że lektura księgi Dziejów Apostolskich, może nas  skoncentrować na historii pierwszego Kościoła, życiu i działaniu Apostołów. „Ale czy są tylko czymś w rodzaju pamiętnika? – pytał. „Dzieje Apostolskie, są księgą o Słowie Bożym – Żyjącym Jezusie działającym w Kościele. Są to dzieje Słowa, które jest w życiu Apostołów; w moim życiu” – mówił.

„Słowo ma moc. Dobrze o tym wiecie. Ponieważ każdy z nas zna na pewno moc jednego słowa: kocham cię! I pewno moglibyśmy tutaj opowiedzieć, jak ono zmieniło nasze życie. Kto pierwszy je powiedział? Kto najczęściej powtarza… To słowo jest powodem tego, że zapraszamy na wesele – jesteśmy zapraszani. Słowo naprawdę „dużo może” w życiu. Łączy ludzi, wyraża to co czujemy, pociesza nas, sprawia, że się uśmiechamy… I przyszliśmy tutaj, aby Pan dał nam łaskę usłyszenia słowa: kocham, aby ono pisało historię w naszym życiu” – zauważył.

Po Eucharystii była okazja do spotkania, rozmowy i bliższego poznania się podczas potańcówki zorganizowanej w domu parafialnym.

Msza św. z prośbą o „Dobrego męża i dobrą żonę” to propozycja dla wszystkich, którzy chcą zbudować trwałą i opartą na miłości relację małżeńską.