kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Wiadomości z misji. Ekwador ks. Dariusz Miąsik

Archidiecezja Portoviejo w Ekwadorze zachęciła wiernych z prowincji Manabí, aby w sobotę 30 kwietnia wzięli udział w Marszu dla Życia, zwanym Manavida, w celu celebrowania i poparcia ochrony życia na wszystkich etapach w obliczu zagrożenia legalizacją aborcji.

W rozmowie z hiszpańskojęzyczną Katolicką Agencją Informacyjną – ACI Prensa – ks. Dariusz Miąsik, pochodzący z parafii św. Michała Archanioła w Rzeszowie,  proboszcz parafii San Cayetano de Chone, koordynator utworzonej rok temu Komisji Obrony Życia archidiecezji Portoviejo, zaznaczył, że w tegorocznym marszu po raz pierwszy biorą udział wierni z całej archidiecezji. Dotychczasowe marsze były organizowane od 2016 roku tylko na terenie konkretnych parafii. Tym razem Marsz dla Życia łączy wszystkie parafie i obszary duszpasterskie tego terytorium. W archidiecezji Portoviejo mamy prawie 100 parafii i jest ona podzielona na 10 stref – dodał. W wydarzeniu tym uczestniczyły dzieci i młodzież uczęszczające na katechizację oraz różne grupy parafialne. W marszu brali udział nie tylko katolicy, ale również ewangelicy i inni protestanci.

Tegoroczny Marsz dla Życia został zorganizowany 30 kwietnia, a nie jak dotychczas w sierpniu, aby przypomnieć, że rok temu w tym właśnie dniu ekwadorski Trybunał Konstytucyjny wydał decyzję o zalegalizowaniu aborcji z powodu gwałtu. W lutym Zgromadzenie Narodowe przyjęło ten projekt ustawy, ale 15 marca br. prezydent Ekwadoru, Guillermo Lasso, go zawetował, a Zgromadzenie Narodowe nie było w stanie go zablokować. Tym samym próba legalizacji aborcji w Ekwadorze się nie powiodła.

Podczas marszu był obecny Dzwon Nienarodzonych, odlany w Polsce dla Ekwadoru razem z dzwonem dla Ukrainy. Po marszu dzwon pozostał w parafii Miłosierdzia Bożego. Każdy, kto chciał poruszyć sercem dzwonu i zadzwonić, był zachęcany do złożenia obietnicy, że będzie się codziennie modlił w intencji ocalenia nienarodzonych dzieci według wzoru na otrzymanej ulotce.
Uczestnicy marszu ubrali się na biało, co było znakiem jedności w walce o życie oraz nieśli liczne symbole i banery pro-life.

Diecezja Portoviejo była ostatnią, którą przed wybuchem pandemii odwiedziła peregrynująca „Od Oceanu do Oceanu” w obronie życia Ikona Matki Bożej Częstochowskiej, co spowodowało znaczne zwiększenie aktywności pro-life. Jednym z efektów jest powołanie w ubiegłym roku polskiego ks. Dariusza Miąsika na szefa Komisji Obrony Życia archidiecezji Portoviejo, co z kolei owocuje zwiększoną mobilizacją i wspólnym Marszu dla Życia.

Zdjęcia: ks. Dariusz Miąsik oraz Parroquia Eclesiástica San Cayetano

Źródło: Aci Prensa, www.hli.org.pl