kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Rycerstwo Św. Michała Archanioła

Wieczór Uwielbienia

Wieczór Uwielbienia wraz z bł. Karoliną przed Uroczystością Chrystusa Króla. W piątkowy wieczór przed Najświętszym Sakramentem z grupami młodzieżowymi Oaza Parafii Św. Michała Archanioła w Rzeszowie, KSM „Pod Dzidą” oraz zaangażowanymi w duszpasterstwo dorosłych adorowaliśmy Pana ponieważ, „konieczne jest również poświęcenie pewnego czasu tylko Bogu, w samotności z Nim(…). Kontemplowanie oblicza Jezusa, który umarł i zmartwychwstał, składa na nowo nasze człowieczeństwo, również z tego rozbitego przez trudy życia albo naznaczonego przez grzech. (Papież Franciszek).

Nasze spotkanie z Jezusem utajonym w najświętszym sakramencie wraz  bł. Karoliną  przeżywaliśmy szukając w naszym życiu cech świętości, które wymienia Papież Franciszek w adhortacji Gaudete et exsultate. Prośmy, dziś Jezusa, abyśmy dali się poprowadzić Jego słowom.

Chcesz być święty? Papież Franciszek podpowiada: „Elementem świętości jest modlitwa i adoracja. „Nie wierzę w świętość bez modlitwy(…). Odważę się zapytać: czy są chwile, kiedy stajesz w Jego obecności w milczeniu, pozostajesz z nim bez pośpiechu i pozwalasz, by na ciebie patrzył? Jeśli naprawdę twierdzimy, że Bóg istnieje, to nie możemy Go nie adorować, czasami w milczeniu pełnym podziwu, lub opiewać Go w świątecznym uwielbieniu.”
Oazowicze