kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Wypominki listopadowe

Kościół przeżywa i przypomina w listopadzie prawdę wiary o szczęśliwej wspólnocie świętych. W takim duchu możemy przeżyć cały ten miesiąc, w którym przez Słowo Boże przypominamy sobie cel naszego życia, a także powracamy do pytania o naszą wiarę w zmartwychwstanie umarłych, czyli w przyszłości znanej Bogu – każdego z nas.

Znakiem wiary w zmartwychwstanie, a także wyrazem miłości do wszystkich, o których pamięci nie chcemy jedynie przywoływać z wyblakłych zdjęć, lecz prawdziwie spotkać w domu Ojca w niebie, jest nasza modlitwa za zmarłych. Troska modlitewna o zmarłych jest czynem miłosierdzia względem każdego, komu chcemy okazać miłość za doznaną miłość. W ten sposób naśladujemy Jezusa Chrystusa, który wstawia się za każdym człowiekiem.

Dlatego zachęcamy do modlitwy za zmarłych. Miesiąc listopad tradycyjnie przeżywamy w takim duchu, podejmując ten uczynek miłosierdzia. Zachętą do modlitwy wspólnotowej za zmarłych niech będą wypominki.

Bliskich Waszemu sercu zmarłych polecanych w wypominkach będziemy omadlać w codziennej modlitwie różańcowej: poniedziałek-sobota o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.30, a także w każdy piątek listopada odprawimy za nich Mszę Świętą.

Wypominki można przesłać przy pomocy formularza KLIKNIJ TUTAJ.