STATYSTYKI

Licznik odwiedzin
1567591
Visit Today : 39
Visit Yesterday : 222
This Month : 5899
This Year : 12169
Total Visit : 1567591
Hits Today : 106
Total Hits : 413175
Who's Online : 4

Liturgiczna Służba Ołtarza

Spotkania formacyjne od 20 października odbywają się za pomocą aplikacji Teams Nasz kod zespołu to v4xl1dl

Ministranci – tak popularnie nazywa się chłopców stojących wokół ołtarza. Liturgiczna Służba Ołtarza (taka jest pełna nazwa), w swoich szeregach ma chłopców po Pierwszej Komunii Świętej wzwyż (nie ma górnej granicy wieku).

Nasza grupa liczy ok 30 osób, opiekunem jest ks. Jakub Oczkowicz i pomagają mu animatorzy. Prowadzimy cotygodniowe spotkania formacyjne w ramach 3 grup: I grupa – kandydaci; II grupa – ministranci z klas IV – VI; III grupa – ministranci i lektorzy od 1 kl gim.

Jak mówi samo słowo ministrant to sługa, takie jest bowiem znaczenie łacińskiego słowa z jakiego się wywodzi. Na co dzień usługujemy kapłanowi podczas Mszy św., nabożeństw i innych sakramentów. Naszym zadaniem jest posługa przy księdze, krzyżu, kadzidle, kielichu, ampułkach, świecach. Lektorzy natomiast posługują czytając Słowo Boże, wezwania Modlitwy Powszechnej, mogą śpiewać psalmy, być akolitami, komentatorami i kantorami.

W czasie każdego roku oprócz obowiązków do których należy służenie raz w tygodniu, służenie w niedzielę (co tydzień o innej godzinie), w święta i uroczystości parafialne, uczestnictwo w cotygodniowych zbiórkach. Mamy także możliwość uczestnictwa w wspólnych wycieczkach, ogniskach oraz wyjazdach na wakacyjne turnusy. Na wakacjach można, poznać nowych kolegów, nowe miejsca, aktywnie można tam spędzić czas.

Być ministrantem to zaszczyt, ale i zobowiązanie do tego by być dobrym synem, bratem, kolegą. Należy pamiętać by nie wstydzić się Jezusa.

Zapraszamy aby do nas dołączyć ,
Chrystus zaprasza wszystkich,
by stanęli przy Jego ołtarzu.

AKTUALNOŚCI LSO

przyjęcie do LSO 10.06.18

Przyjęcie do LSO – 10.06.18

NOWA SIŁA LSO Msza św. o godz. 12:00 w niedzielę (10 czerwca) była szczególna dla dziewięciu chłopców, gdyż właśnie w tym czasie siedmiu z nich ks. Proboszcz ustanowił ministrantami, a dwóch kandydatami, zasilając zastępy Liturgicznej Służby Ołtarza. Gratulujemy im samych oraz ich rodzicom i życzymy wierności podjętym zobowiązaniom oraz radości ze wspólnoty LSO.

Czytaj więcej »
log

OGŁOSZENIA LSO 3.06.18

Zbiórki kandydatów LSO: 4 i 11 czerwca Egzamin kandydatów LSO: 4 i 7 czerwca Przyjęcie do kandydatów i ministrantów LSO: 10 czerwca. 12:00 Zbiórki LSO SP: 14 czerwca Zbiórki LSO senior – nie ma do końca roku Zakończenie oktawy Bożego Ciała – 7 czerwca Zakończenie pracy grup duszpasterskich – 21 czerwca (zbiórka podsumowująca o 17:45). *Podsumowania za maj nie będzie z powodu nieprawidłowości we wpisywaniu punktów przez ministrantów. Ks. Piotr

Czytaj więcej »
LSO CZARNA 25 26.05.18

LSO_CZARNA_25-26.05.18

25-26.05.2018 DZIEŃ PASJONATA LITURGII IV To już czwarty tego typu wyjazd formacyjno-integracyjny Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii. Niezmiennie do Czarnej Sędziszowskiej do Domu Rekolekcyjnego „KANA”. Dwudziestu dwóch ministrantów i lektorów w piątek wieczorem i przez całą sobotę przeżywało wspólny czas modlitwy, nauki i zabawy. Przewodnim tematem tym razem była rzeczywista obecność Jezusa w Eucharystii. Kto jak kto, ale służba liturgiczna tę prawdę wiary powinna przeżywać szczególnie głęboko. Wpisała się ona w

Czytaj więcej »
FlyPark

NAUKA LATANIA, CZYLI LSO WE FlyPark’u

Po raz kolejny dwudziestoosobowa grupa Liturgicznej Służby Ołtarza wybrała się do FlyPark’u, by doskonalić podniebne akrobacje. To nie tylko świetna zabawa, ale i całkiem spory wysiłek fizyczny. Pod okiem instruktora chłopcy mogli skorzystać z wielu atrakcji m. in.: Dodgeball, Slum Dunk (ścieżki akrobatyczne zakończone koszami umożliwiająca efektowne treningi wsadów), Fly Bag (wielka dmuchana poducha), Duży Basen z Gąbkami, Ścianka Wspinaczkowa, Powierzchnie z masą różnych trampolin, aż po trampoliny sportowe. I to potrzebne, by rozwinąć skrzydła i umocnić relacje.

Czytaj więcej »
DPLT

DZIEŃ PASJONATA LITURGII IV

Moi drodzy! W dniach 25-26 V 2018 kolejny Dzień Pasjonata Liturgii w Czarnej Sędziszowskiej (Dom KANA). Mam nadzieję, że wszyscy dopiszecie. Zgody dla rodziców składamy do czwartku. Koszt: 60 zł. Trzeba wziąć śpiwór. Zapraszam! ZGODA  

Czytaj więcej »
log

POSŁUGA – KWIECIEŃ 2018

POSŁUGA – KWIECIEŃ 2018 Informuję, że w tym miesiącu szczególnie będzie sprawdzana posługa i obecnośc na zbiórkach. Następuje weryfikacja wszystkich ministrantów. Będący „pod kreską” od dłuższego czasu nie będą mogli wziąć udziału w wyjściach okolicznościowych i wyjeździe do Czarnej. To ostatni pełny miesiąc służenia przed wakacjami. LSO TO PRZEDE WSZYSTKIM SŁUŻBA! WERYFIKACJA POSŁUGI LSO 2017/2018  

Czytaj więcej »