kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Triduum Paschalne – GALERIA

Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy najpiękniejszy tydzień w roku – Wielki Tydzień. W modlitwie towarzyszącej celebracji liturgicznej podczas Niedzieli palmowej kapłan modlił się tymi słowami: „Dzisiaj Chrystus wjechał do Jerozolimy, aby tam umrzeć i zmartwychwstać. Wspominając to zbawcze wydarzenie, z głęboką wiarą i pobożnością pójdźmy za Panem, abyśmy uczestnicząc w tajemnicy Jego krzyża, dostąpili udziału w zmartwychwstaniu i życiu”.

Jako wspólnota parafialna dzięki Bożej łasce, mogliśmy razem uczestniczyć w wydarzeniach Wielkiego tygodnia. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia Świąt Wielkanocnych w naszej wspólnocie: zaangażowanym w Liturgie Wielkiego Tygodnia, dekoracje kościoła, modlącym się w ciemnicy i przy Bożym Grobie oraz dbającym o porządek w świątyni.

Wielki Czwartek
Liturgią Mszy św. Wieczerzy Pańskiej  rozpoczęliśmy święta Paschalne 2022 roku. W kolekcje mszalnej w tym dniu kapłan modlił się tymi słowami: „Wszechmogący, wieczny Boże, obchodzimy pamiątkę najświętszej Wieczerzy, podczas której Twój Jednorodzony Syn, mając się wydać na śmierć, pozostawił Kościołowi nową wiekuistą Ofiarę i Ucztę swojej miłości; spraw, abyśmy z tak wielkiego misterium czerpali pełnię miłości i życia.” Liturgii przewodniczył oraz homilię wygłosił ks. Prałat Stanisław Potera.

Wielki Piątek
„Boże, Ty przez mękę Chrystusa, Twojego Syna, a naszego Pana, zniweczyłeś śmierć, która wynikła z grzechu pierworodnego i jako dziedzictwo przeszła na wszystkie pokolenia, spraw, abyśmy wszczepieni w Chrystusa i uświęceni przez łaskę nosili w sobie podobieństwo do Niego, jak z konieczności natury nosiliśmy podobieństwo do Adama.” – modlitwa z Liturgii Męki Pańskiej.

Wigilia Paschalna
„W tę najświętszą noc, w którą nasz Pan Jezus Chrystus przeszedł ze śmierci do życia, Kościół wzywa swoje dzieci rozproszone po całym świecie, aby zgromadziły się na czuwanie i modlitwę. Jeśli Tak będziemy obchodzić pamiątkę Paschy Pana, słuchając słowa Bożego i sprawując święte obrzędy, możemy mieć nadzieję, że otrzymamy udział w zwycięstwie Chrystusa nad śmiercią i razem z Nim żyć będziemy.” – tekst z Liturgii Wigilii Paschalnej.

Niedziela Zmartwychwstania
„Boże, Ty w dniu dzisiejszym przez Twojego Syna pokonałeś śmierć i otworzyłeś nam bramy życia wiecznego, spraw, abyśmy obchodząc uroczystość zmartwychwstania Pańskiego zostali odnowieni przez Ducha Świętego * i mogli zmartwychwstać do nowego życia w światłości.”